Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot ajánlotok?

Milyen egyetemi szakot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Na szóval, most megyek 12-be és szeretnék matematikát(ebből egész jó vagyok,több versenyt is megnyertem) tanulni egyetemen, de középiskolában a tanárunk nem tartott fizikát, ezért kb. semmit nem tudok fizikából. Tanárin gondolkodtam, de nem tudom mi legyen a második tantárgyam valamint matematikuson, valamint,hogy az egyetemi matekhoz mennyire kapcsolódik a fizika.A válaszokat előre köszönöm! :D
2017. aug. 6. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Matek-infó tanár?
2017. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a matek+természettudományos tárgyaknak abban a formában ahogy te elképzeled semmi közük egymáshoz.

Ahol sok természettudományi tárgy van alapból, oda kell matek.


Azt nem tudom, hogy tanári szakokon miket tanítanak, de nemsokára készen lesznek az órarendek és meg lehet nézni őket, hogy miket tanítanak ott.


Ha nagyon kell a fizika max külön tanárral felkészülsz.


De csak matekkal foglalkozni, mert ebből vagy egész jó, hát elég karcsú. Ez inkább alapot ad a képzés során, ha számolós szakra mész.

2017. aug. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na akkor először is köszönöm szépen a válaszokat még egyszer. Gondolkodtam informatikában, de nem vonz, még a felhasználói részével elvagyok, de a programozás nagyon messze áll tőlem, inkább a földrajz vagy természet ismeret érdekelne, de ezekről csak rosszat hallani. Ez alatt ne azt értsétek h azt hiszem könnyű lesz az egyetem csak amikor azt mondják 10-ből csak 1 nem év vesztes akkor elborzongok.
2017. aug. 6. 20:18
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha van a kommentelők között aki ilyenre jár vagy van ilyen ismerőse az bártan írjon.
2017. aug. 6. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
matek + valamilyen nyelv? ezzel a párosítással akár egy külföldi iskolában is taníthatsz. Én is töri-német szakos tanárnak készülök, sok felesleges dolgot kell megtanulni, de nem olyan vészes, és hát valljuk be, a mai világban nélkülözhetetlen a nyelvtudás :)
2017. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Közgazdaságtan?
2017. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak ismerőseim, akik matematikusnak tanulnak, ők nem voltak különösebben jók fizikából, mégis haladnak rendesen, szóval a fizika rész biztos teljesíthető, az ne rettentsen el. Azt viszont tudni kell, hogy a felvételihez még egy reál tárgyból érettségit kell tenned, pontosan nem tudom, miket fogadnak el, de szerintem fizika, kémia, infó. Úgy gondolom, ha csak matekot szeretnél komolyabban tanulni, akkor nincs értelme a tanárit választani. Egy ismerősöm hozzád hasonló helyzetben volt, ő matek-fizika tanárira ment, holott a fizikát kevésbé szerette. Most a fizikával szenved az egyetemen, közben pedig nem tanul annyi matekot, amennyit szeretett volna. Szóval én azt ajánlom, hogy a jelentkezésnél előre írd a matematikus képzést, utána egy tanári szakot, és ha megjön a kedved a másik tárgyhoz, amíg érettségire készülsz, akkor változtass a sorrenden
2017. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen...már tettem egy informatika érettségit szóval azzal nem lenne gond :D A közgasdaság se tűnik rossznak :D
2017. aug. 7. 09:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Az idegen nyelvek és én nem egy világban élünk :(
2017. aug. 7. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!