Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire erős a...

Xbox333 kérdése:

Szerintetek mennyire erős a miskoci egyetem jogtudományi kara?

Figyelt kérdés
Minden áron a jog irányába szeretnék elmenni, ez már nem is kérdés.Szerintetek , tapasztalatotok, vagy az általatok összegyűjtött ismereteitek előidézésével(amit akár ismerőstől,rokontól is kaphattatok) mennyire jó ez a szak tudniillik én miskolci vagyok és a szüleimnek is könnyebb lenne és természetszerűleg nekem is , ha nem kéne felmennem Pestre egyetemre csak az oktatás minősége miatt vagyok megijedve illetőleg az ismerettség megszerzése miatt(mert lehet ott több lehetőségem lenne, az egyetem után)Hasznos válaszokért soha nem múló hálám!

2017. aug. 6. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

A jogi szakok így is tömve vannak. Jobban jársz, ha egy neves egytemre mész(ELTE v. Debrecen) mert egyébként nem fogsz kelleni. Egyébként jobb, ha tényleg jól átgondolod, mert már annyi jogi végzettségű ember van, hogy így se lehet mindent eltartani. Persze, király a Dr cím a neved előtt, de az nem segít abban, hogy kaját vegyél. Sajnos a régebbi időkhöz képest manapság már nem akkor kunszt a Jogi kar. Ezért jól fizető állást is nehéz találni.


De sok sikert. :)

2017. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Azt mondjak rola, hogy jo. Nekem az egyik tanarom mondta, hogy itt gyakorlatiasabb a kepzes, mint Pesten, hogy ez mennyire igaz..

Hanyadikos vagy?

2017. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Zalaegerszegi ismerős Miskolcon végzett, mert ott voltak rokonok, nem kellett koliba menni. Itt nem is voltak emiatt kapcsolatai, ennek ellenére végzés után hazajött, jó állása van a kormhivatalban... Ennyit arról, hogy neves helyre kell járni.
2017. aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
8 év jogi képzés után nagy karrier a Zalaegerszegi kormányhivatal.....
2017. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Fgalmad sincs, milyen beosztás... És mivel nem egy szerv van kormhivatal alatt, erről sincs fogalmad... Idióta.
2017. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha annyira tanult és kulturált mint te, akkor nem is szeretném emgtudni. Egyébként, lehet bármiylen pozícióban, egy Zalaegerszegi kormányhivatal akkor sem karrier. És akkor, csakhogy egy kicsit lesüllyedjek a szintedre: Idióta meg esetleg anyád kiscsillag ;)
2017. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat, ezzel le is zárnám a vitát, nos tudom , hogy annyi jogász van , hogy Dunát lehetne vele rekeszteni, de azért valamit majd csak kitalálok, egyébként még viszonylag távol vagyok az egyetemtől korban és persze tudásban is, csak mint jövőbetekintésként voltam kíváncsi a válaszaitokra, hogy mit lenne érdemes és merre
2017. aug. 7. 08:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de most már azért nem olyan sokan végeznek, szóval ez sem igaz. Csak az első állásig számít, hogy hol végeztél, átverik a népet a kábítással. Minden jogi karon ugyanazt a joganyagot kell megtanítani. Olyan nagy különbség nincs az oktatók között, aki meg mondjuk MTA tag, úgysem tanít jóformán. Ami különbség, hogy melyik karon mi a hangsúlyosabb tárgy (ami azért nem túl igazságos, hogy ezt nyilván nem írják ki sehová felvételi előtt). ELTE polgári jog, PPKE büntetőjog,Pécs vagy Szeged nemzetközi jog (az aztán kell!), Debrecen talán közigazgatási jog. Néhány karon az utolsó két évben van (jogági) szakosodási lehetőség (sok értelmét nem látom, hiszen generalista képzés, senki nem tudja előre, hová kerül).
2017. szept. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszke
2017. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!