Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy erős egyetem első féléve...

Egy erős egyetem első féléve után úgy döntök (BME-VIK), hogy egy gyengébb egyetemen (OE-Kandó) szeretném folytatni ugyan azt a szakirányt, arra milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom, hogy a BME-Villamosmérnöki -vagy az Óbudai Egyetem Villamosmérnöki karára(Kandó) jelentkezzek. Tudom, hogy a BME sokkal erősebb, és rendesen megszenvednek vele, ezzel szemben a Kandó viszonylag elviselhető. Arra gondoltam, hogy a BME-re megyek és ha az első félév után nem bírom, akkor átjelentkezek a Kandóra. Na most ezt nem tudom, hogy meg lehet-e oldani, hogy ott ugyan úgy a 2.szemeszerbe jelentkezzek át, vagy pedig a 0-ról kell kezdenem ami nagy hátrány lenne.

A pontom megvan már(444).



2014. nov. 20. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, első félév után nem valószínű, hogy át tudsz jelentkezni, csak 2 teljesített félév után. Másrészt ha át is vennének, akkor önköltségesre kerülnél nagy valószínűséggel, ami 444 ponttal elég nagy hiba lenne.

Tehát vagy döntsd el, hogy jelentkezel a BME-re és ott is csinálod végig, vagy jelentkezz egyből az OE-re.

2014. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Jelentkezz a BME-re. Ha nagyon nem megy, akkor első félév után ki fog derülni, bár hozzátenném, hogy ha ennyi pontod van, akkor valószínűleg van, akkor a képességekkel nem féltetlenül lenne bajod, onnan meg csak a szorgalmadon múlik. Egy rosszul sikerült év után is simán bele lehet lendülni.

Szóval ha nagyon nem megy, akkor február 15-ig jelentkezel az ÓE-re és szeptemberben kezdesz ott, addig megcsinálsz annyit tárgyat, amennyit tudsz és azokat elfogadtatod az ÓE-n. A BME-ről meg természetesen kiiratkozol

2014. nov. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valaki jár a BME építőmérnöki karára vagy tud róla valamit? Nehéz elvégezni? El lehet vele helyezkedni?
2014. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik, a nővérem ott végzett még anno 10 éve, ő személy szerint nem ajánlja az építőmérnöki kart, mert nem keresik sehol, nincs átlag feletti fizetése, ráadásul most a leépítések miatt is mukahelyet kellett váltania. A nehézsége mint írták, rajtad múlik, mennyire vagy jó képességű és szorgalmas, bár tesóm az elején többször föl akarta adni, mert nagyon nem mentek a vizsgák, de aztán mégis befejzte, összesen fél évet csúszva. Tehát ha (inkább) reál beállítottságú vagy, és elszánt, megcsinálhatod, de arra ne számíts, hogy nem lesznek mélypontok.
2014. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást. :) Szerintem akkor a BME-re megyek és megpróbálok mindent bele adni majd.

A válaszolók között egyébként van valaki aki a BME-re vagy az OE-re jár?

2015. jan. 9. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok-sok szorgalommal elvégezhető, a pontszámod elég bíztató (főleg ha a fizikát sem hagytad el).


2. félévben akár újra is felvételizhetsz máshova, szerintem a legtöbb tárgyat elfogadják. Az átvételről nem tudok semmit.

2015. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, VIKen vagyok másodéves.
2015. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást :)

Neked, hogy ment az egyetem eddig, voltak nehézségeid?

És így ennyi idő után mi a véleményed az egyetemről? Tehát szeretsz oda járni? Jók a tanárok? Érthető az anyag? Van másra szabadidőd?

2015. jan. 12. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Neked, hogy ment az egyetem eddig, voltak nehézségeid?

És így ennyi idő után mi a véleményed az egyetemről? Tehát szeretsz oda járni? Jók a tanárok? Érthető az anyag? Van másra szabadidőd?


-Nehézségeim vannak, mert lusta vagyok:)

-Tetszik, az oktatók nagyrésze jó. Vagy nagyon jó.

-Az anyag... hát, az eleje alapozás, aztán lesz érdekesebb.

-Szabadidő? Vizsgaidőszakban nem nagyon, évközben meg amire akarom ráérek.

2015. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat :)
2015. jan. 14. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!