Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel járnék jobban?...

Melyikkel járnék jobban? (Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetemre szeretnék jelentkezni, ennyi biztos eddig. A legjobban ami érdekel, és a kedvenc tantárgyam is a történelem/biológia. Először biológia-történelem tanárira gondoltam, de mindenki lebeszél a töri miatt, és valahol igazuk is van, mert nem egy manapság keresett reáltárgy, és elég sok történelemtanár van. Aztán gondoltam a biológia-némettanárira, de ahhoz meg annyira nem húz a szivem, hiába lesz meg nemsokára a német felsőfokúm. Böngészgettem a felvit, és találtam egy nagyon érdekes szakot, az orvosi diagnosztikai analitikust, és mivel vannak külföldi terveim, lehet ez kapóra is jönne, meg ahogy igy olvasgatok róla, tetszik. De aztán megláttam, hogy van biológia-holland és biológia-orosz tanári képzés is (imádom a nyelveket, főleg az ilyen különlegesebbeket), igy végképp nem tudom eldönteni, hogy szeretném majd a sorrendemet. Gondoltam arra, hogy az analitikus mellett járnék nyelvtanfolyamra. Aztán elgondolkodtam azon, ha egyszer netalán "sok pénzem lenne", akkor majd felvételizek egy történelem szakra, ha már ennyire szeretem.

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Ti milyen sorrendbe raknátok, hogy jelölnétek meg a mai gazdasági szempontok alapján?


2017. aug. 10. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:
A piaci igények változóak, egyik diplomával sem keresnéd agyon magadat, úgyhogy marad az, hogy mérlegeld, hogy mennyire érné meg. Biztosan van elképzelésed róla, hogy laborban akarsz ülni vagy inkább előadni embereknek és tanítani.
2017. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!