Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Debreceni Egyetem ÁOK Molekulá...

Debreceni Egyetem ÁOK Molekuláris Biológia MsC, vagy DE Biotechnológia MsC? Melyikkel lenne könnyebb a megélhetőség? Melyikkel járna jobban az ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, tudom, egy kicsit fura a kérdés :D De egy ember jövője állhat ezen döntése előtt, úgyhogy jól meg kell fontolni :) Az ezen képzésben/képzésekben végzett személyekkel nem tudok kapcsolatot teremteni, így bepróbálkozom a gyakorikérdésekkel is!:)

A kérdésem fő lényege az lenne, hogy melyikkel lenne könnyebb a megélhetés?

Igen, elsősorban az ÁOK -s molbioszt helyezem előtérbe, azt szeretném csinálni!:) Csak attól félek, hogy a bitech-el jobban járnék. Igazából információk hiányában nem tudok dönteni! :) Biotechnél a gyógyszer és az orvosbiotech iránt érdeklődöm, molbiosz esetében pedig a genetika vonz a leginkább.


Ezen kívűl lenne mégegy kérdésem. Pl. a külföldi munkaerő piaci versenyt nagy szinten befolyásolja egy szakfordítói képzettség? Vagy úgymond elegendő előnynek számít szimplán egy felsőfokú nyelvvizsga? Ezen kívűl még mi számítana előnynek? Véleményem szerint remek az üzleti érzékem. Ezt szívesen fel is használnám ötvözve a tudománnyal :) Ez valamilyen előnynek számít? Hogyan hasznosíthatom?


Köszönöm szépen előre szíves segítségeteket!:)

Sziasztok! :)


2014. ápr. 16. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is biológus vagyok, csak ökológus (no comment)

Én úgy látom mindkét végzettséggel kb ugyanúgy lehet boldogulni. És jól. Attól is függ, hogy éppen amikor ott állsz munkakeresésben, akkor melyik cég vagy milyen irányvonal lángol éppen. Tudásod mindkét képzésben olyan szintű lesz, hogy állásgondod nem hiszem hogy lesz. Amúgy sokszor a kettőt alternatívaként kérik. Vagy-vagy.

Az orvosin szerzett diploma, talán maga az egyetem orvosi mivolta miatt jobban mutathat.

A szakfordítói nem kell külföldi munkához. Inkább felsőfokúra és még egy nyelvre érdemesebb gyúrni. Persze ha érdekel a fordítás akkor érdemes azzal is foglalkozni. Rosszul azzal sem járhatsz.

Előnyt jelent akár itthon akár külföldön, ha publikálsz, tudományos konferenciákon TDK-n veszel részt. Egy csoporttársam biológusként az orvosira ment szadkolgozni, bekerült egy projektbe. Fizetést kapott, plusz diplomájakor már több publikációban is benne volt. Elég nagyot dobott a karrierjén.

Üzleti érzéknek, így simán semmi előnyt nem jelent. Munkád során fog kiderülni és akkor majd vagy kapsz lehetőséget élni vele vagy nem.

2014. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen szíves válaszod! :)

Csak kíváncsiságból megkérdezném, hogy ez a második nyelv lényegében mindegy milyen nyelv lenne? Leginkább az olasz vonz, vagy az orosz:)

2014. ápr. 16. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Most pl gyógyszer részen az orosz kezd előretörni. De lehet más szakmába más nyelv nyer prioritást. pl mérnököknek a német kell mostanában nagyon.

Nem tudni hogy 5 év múlva mi, hogy lesz. Lehet a kínait kel majd nyomni vagy ki tudja. Olasz is orosz is jónak tűnik. manapság már nehéz 5 évre előre látni. Nem tudni mit fog hozni a jövő, melyik irányba nyit a tudomány.

2014. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!