Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri jogásznak menni így?

Megéri jogásznak menni így?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy megéri-e jogásznak menni,ha önköltségest jelölök meg? Persze így a diákhitel 2-ből tudnám fedezni a tandíjat(egyből az egyetemnek utalják a tandíjat).Félek persze,hogy kibukok,de ez az egyetlen olyan ami valamelyest érdekel.Illetve ugye ha elvégzem még gyakornok leszek, de már törlesztenem kell 4. hónap után szóval emiatt is félek. Szerintetek megéri így belekezdeni?

2017. aug. 10. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen az anyagi fedezetedtől függ, és attól, hogy mennyire vagy elszánt. Nekem az összes jogász ismerősöm önköltségen van és egyikük sincsen eleresztve anyagilag, viszont tartozással indítani az életedet nem biztos, hogy jó ötlet. Mérlegeld, mert ha tényleg ezt szeretnéd, és tényleg így tudod csak elérni, lehet, hogy később bánnád, amiért nem fizetted ki. Én suli utolsó éveiben mindenképpen dolgozni kezdenék, és csak akkor vállalnám be, ha egyébként van egy stabil anyagi tőkém.
2017. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetem után nem gyakornok, hanem ügyvédjelölt leszel. Gyakornokok azok, akik még joghallgatók, tehát például 3. évesek és egyetem mellett besegítenek 20-25 órában az irodai munkába.

Tudtommal életkorhoz is kötve van ez a fizetési kötelezettség, azt hiszem 35-40 éves korodig kitolhatod, de ennek azért nézz utána pontosan.

2017. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nem a legjobb ötlet tartozással kezdeni az életet.Max még igazgatás szervezőre mehetnék, de ott meg a minimálbérért szenvedhetek.Utánanéztem és a diákhitel 2-nél 35. évem után kötelező törlesztenem,persze ha jól néztem utána.
2017. aug. 11. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!