Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most szeretnék októberben...

Most szeretnék októberben bevonulni a magyar honvédséghez tudtok az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Főképp a légierő érdekelne és a tanulási lehetőségek de nem tudok sajnos részleteket és csak szeptemberbe fogom elkezdeni a papírmunkát bárki tud az alábbi kérdéseimre válaszolni?

-Ha sajnos családi gondok miatt nem tudtam érettségizni bent lehetséges? Levelező vagy bármilyen formában? Esetleg a hadseregnél van lehetőség? Vagy külső iskolák által?

-A légierőkhöz a jelentkezést beadhatja bárki vagy itt már felsőiskolai végzettség kell?

-Az ejtőernyőzés úgy minden vágyam ezért is szeretnék a légierőhöz jelentkezni itt milyen posztok vannak a légierőnél és mi a legfőbb dolguk?

-Ha a légierőhöz bármilyen oknál fogva nem tudnék csatlakozni mit ajánlanátok? Mármint a hadseregen belül.



2017. aug. 12. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A toborzóirodában készséggel állnak rendelkezésedre. A legmegbízhatóbb információt ott kapod.
2017. aug. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom csak sajnos a legközelebbi toborzóiroda 80km-re van tőlünk telefonon pedig részleteket nem mondanak ezért szerettem volna itt kérdezősködni :/.Azért köszönöm a válaszod :)
2017. aug. 12. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Telefonon is elmondanak részleteket. Lehetőséged szerződésesként van legénységi állományba.

Érettségizni tudsz mellette, mint bármely más polgári állásban esti/levelező tagozaton.

Különálló légierőről már nem beszélhetünk, van egykét alakulat ami annak tekinthető (a két repülőbázis, szolnoki helikopterbázis, javítóüzem, veszprémi szikla). Nem sok esélyed van rá, hogy ide kapsz beosztást, de lehet próbálkozni.

Az "ejtőernyősök" egyébként sosem tartoztak légi haderőnemhez. (csak legfeljebb a katapultált pilóták ejtőernyőznek) Mindig is a szárazföldi erők része volt. Nálunk ilyen már csak az MH 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Ezredben (vagy most már dandárrá nevezték át) van. Mivel ez az "elit alakulat", ide csak közvetetten lehet bekerülni, ha előbb valami másik (szárazföldi) alakulatnál egy kis időt lehúzol.

2017. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor én tudtam rosszul sajnos az egészet és így már világosabb szeptemberbe felutazok és minden részletet megkérdek amit csak lehetséges köszönöm szépen a tájékoztatást :)
2017. aug. 12. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!