Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinfirmatikára miből...

BME mérnökinfirmatikára miből érdemesebb emeltezni?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy van szintfelmérő és felkészítő tárgy matekból és fizikából, a programozást meg az alapoktól kezdik.

Viszont a másik szakomon abban a félévben fogok végezni, mikor a mérnökinfót kezdeném, így nem szívesen kezdenék mindent a nulláról, egyből a mély vízbe pottyanva.

A matek közepem 97% lett, infóból és fizikából nincs érettségim (bioszból emelteztem anno). Infóból mindenképp kell egy közepet csinálnom legalább, de ezzel csak a pontszámom lenne meg és a felvételi követelmény (és valószínűleg a felszínes tudás miatt kihullanék, hiába vettek fel, vagy nem bírnám el mellette a záróvizsgát), azt viszont nem tudom, hogy a három tantárgy közül melyikből segítene a legtöbbet az emelt.


Nektek mi a tapasztalatotok?


2017. aug. 13. 04:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem érdemes semmiből emeltezni a BME mérnökinformatikára. Ha emeltezni akarsz azért emeltezz, hogy lemérd a saját tudásodat, ha akarod, de legfőképpen azért hogy meglegyen a felvételi pontod.

Az emelt sem garancia arra, hogy egyenesben elvégzed a BME VIK mérnökinfót. Nem az emelt érettségitől lesz tudásod.

De sok szempontból érdemes egy emelt, legfőképpen matekból, másik kettőből elég a közép is, mert az emelt nem kell hozzá, informatikából meg pláne nem szükséges az emelt. De hogy minél több pontod legyen, tehetsz emeltet bármelyikből, ha ettől több pontod lesz.


Nem javaslom a BME mérnökinfót, mert nem gyakorlatias a képzés, alacsony az oktatás színvonala. Csak az államis féléveid fognak elfogyni - a statisztikák alapján.

Akkor inkább már ÓE, vagy PE, szerintem.

2017. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!