Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szakot...

Szerintetek milyen szakot kellene választanom?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy milyen foglalkozás illene hozzám a legjobban. Nyilván, ti sem tudjátok ezt csak úgy megmondani és nem nektek kell eldöntenem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Szeretek olvasni és állítólag jók a kommunikációs képességeim, szóban és írásban is. Szeretem a nyelveket és jó érzékem is van hozzá (angol, német, de ezen kívül szeretnék még picit különlegesebb nyelveket is tanulni pl. török). A kedvenc tantárgyaim az idegen nyelvek és a matek voltak, amit nagyon utáltam az a fizika, kémia és a történelem, de bármit képes vagyok megtanulni, akarat és idő kérdése. Az olvasáson kívül nincsen más hobbim, nem érdekelnek sem a sportok, sem a zene. Utazni, túrázni is szeretek ( viszont ennek vannak korlátai, úgyhogy nem rendszeres), szeretek új embereket megismerni, nagyon jól érzem magam külföldiek társaságában is. Mindenképpen ki szeretném próbálni magam külföldön (akár nyelvtanulás, akár önkéntes munka) és azt is el tudom képzelni, hogy később külföldön éljek, dolgozzak.


A nyelvszakokban gondolkoztam mert szívesen lennék fordító-tolmács, ugyanakkor annyi felesleges dolgot tanítanak, aminek nincsen gyakorlati haszna, hogy emiatt elment tőle a kedvem és más szakkal is szerezhetnék szakfordítói végzettséget. Persze, minden szakon vannak unalmas vagy feleslegesnek tűnő tárgyak és egy nyelvhez hozzátartozik az adott terület kultúrája, történelme is, viszont úgy gondolom, hogy ma az idegen nyelvek inkább gyakorlatban fontosak, eszközként funkcionálnak.


2017. aug. 13. 09:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!