Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre / főiskolára...

Milyen egyetemre / főiskolára menjek és milyen szakot érdemes választanom?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok és töri, német emeltem lesz. Sajnos meg nem döntöttem el, hogy mi leszek.Gondolkoztam a turizmus vendéglátás szakon ezenkívül a pénzügyin ( bce, bgf ). Szóba jöttek a vállalkozói képzések is.

2016. jan. 7. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Pénzügyhöz matek + valamely tárgyat kell vinni.

Minden gazdaságin van matek + statisztika, azaz ha a matek a "nagyon nem" (ha ezt is érted humán alatt), akkor nem ajánlom.

Ha mindenképpen gazdasági, de nem megy a matek, akkor csak a FSZ szintig lehet "megúszni", de csak 1-2 helyen, érdemes a mintatanterveket megnézni.


Ha úgy érzed menne a matek, akkor Gazdmen, vagy Nemzetközi Gazd(ha esetleg egy második nyelv is megy) ha bizonytalan vagy(de biztos a gazdasági irányban) esetleg pénzügy (de kell az a matek jó érettségi, mivel pontvivő) turizmussal az a gond, hogy túlságosan is "megadja az irányt" kevesebb mesterszak, szűkebb terület.


Álláshirdetések: alapszakos végzettséggel a " valamely gazdasági diploma" szintig vagy pénzügy-es szintig vannak kiírva.

speciális kiírás általában MA-s végzettségre van.

2016. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!