Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolából van...

Milyen középiskolából van esély a BME mechatornikai mérnök szakjára?

Figyelt kérdés
Még általános iskolás vagy, most végeztem a 7. osztállyal, és el kéne döntenem, hogy milyen középiskolába szeretnék menni. Majd a BME mechára szeretnék menni, de oda elég nagyok a ponthatárok. Milyen középiskolából van esély ilyen magas pontokat szerezni?

2017. aug. 14. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Olyan gimnáziumi képzést válassz, ahol emelt sznten tanítják a reál tárgyakat. Például egy matematika tagozatos osztály nem lenne rossz.
2017. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Olyanokban gondolkozok, csak hogy pontosabban milyen erősségű. Ilyen Apáczai, Fazekas féle elit gimnázium kell, vagy gyengébbel is van esély valahogy? Mert elég magasak ugye a ponthatárok, és bárhogy is számolom ez nem egyszerű. Az erős gimikben meg a jegyek lesznek rosszabbak. És erre a szakra kell vagy 90%-kos emelt szintű érettségi.
2017. aug. 14. 09:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akármelyik iskolából van esély magas pontokat szerezni (ahogy Te fogalmaztad)! Természetesen egy nevesebb, magasszintű suliban többet el várnak a tanulótol így jobb átlageredmények születnek! A lényeg Te légy szorgalmas és tanulj! A Kedves Előzőnek igaza van, ha lehet, akkor valami reálos szakot keress! Sok sikert!
2017. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy csak az ország legjobb iskoláiból lehet bekerülni oda. Inkább az a kérdés, mennyire vagy tehetséges. Attól, hogy 7. osztályban jól mennek a reál tárgyak, nem biztos, hogy a középiskolában is így lesz. Ha nem vagy zseni, egy nagyon erős gimnáziumban orrvérzésig tanulhatsz majd, hogy minden tantárgyból legalább a négyes szintet elérd. Én inkább egy közepesen jó sulit választanék, ahol erős a reál tárgyak oktatása.
2017. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3. válaszíró.

4. ezt sajnos én is így gondolom, csak nehéz lenne megtudni, hogy mennyire mennének a reál tantárgyak középiskolába, vagy mennyire bírnék egy erős gimnáziumot. A matekot kedvelem, amikor pl. a felvételire gyakorlok, akkor jól megy (sokszor 47-48 pont), de ez alapján nehéz megmondani, hogy egy erősebb gimnáziumban hogy menne. A fikizát azt meg pláne, mert egy dilis tanár van, aki nem is tanít, csak kiabál egész órán, és magoljuk be. Szóval azt meg főleg nem tudnám megmondani, hogy mennyire kedvelném/mennyire lennék jó belőle.

Az infónak ugye ez a középiskolás része nincs benne az általános iskolás tananyagban, de a programozás meg ilyenek mindig is izgatott.

2017. aug. 14. 10:11
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hajdúszoboszlói gimiből kerültem be (ahogyan egy másik osztálytársam is)
2017. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Kérlek írd le, hogy hogy adódtak össze a pontszámaid. Előre is köszönöm.
2017. aug. 14. 10:55
 8/16 anonim ***** válasza:

Érettségik:

Magyar 96, Töri 98, Angol 93, Fizika 97, Matek 79 (a matek emelt szint volt, a többi közép)

Innen az érettségi átlag: 92

Az érettségi pont: 79+97= 176


Középiskolai jegyek:

Kitűnő tanuló voltam mindig, így innen 100 pont


Többletpontok:

Emelt érettségi 50 pont

Felsőfokú angol nyelvvizsga 40 pont


92+176+100+90 = 458 pont


Szerencsémre pont ennyi volt a ponthatár 2016-ban, amikor felvételiztem :D hozzáteszem, a matekom kritikán aluli lett, ennél sokkal többre is képes vagyok a próbaérettségik alapján :)

2017. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hatosztályos gimiben tanultam, már 7. osztálytól matek tagozaton, heti 6 matekórával, országos díjakat nyert matektanárunk volt :D egész életemben hálás leszek, hogy ő taníthatott
2017. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nem semmi ez az eredmény. Majd nagyon bele kell húznom a felvételibe is, meg az utána lévő tanulmányaimba is. Ha meg az a célom, hogy sokat tanuljak rá, akkor úgy gondolom, hogy jobb lesz egy erősebb gimnáziumba jelentkezni.
2017. aug. 14. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!