Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinaljak ha csillagasz/ur...

Mit csinaljak ha csillagasz/urkutato szeretnek lenni es nem vagyok tul jo fizikabol?

Figyelt kérdés
Nagyon erdekel a csillagaszat de olvastam par helyen hogy a fizika fontos. Matekbol es foldrajzbol is jo vagyok fizikabol sajnos mar kevesbe. Valakinek tapasztalat, esetleg tanacsok tovabbtanulassal kapcsolatban? (kulfoldon is gondolkozok ott tobb a lehetoseg)

2017. aug. 15. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha csillagász akarsz lenni, akkor fizika BSc-t kell végezni és onnan mehetsz csillagász MSc-re. Mit lehet tenni? Hát keresni más pályát, vagy megtanulni a fizikát és szeretni a matekot.
2017. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Legyél jobb fizikából. Még fiatal vagy, akárhova felfejlődhetsz.
2017. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el azon, hogy konkrétan mi tetszik a csillagászatban, aztán olyan szakmát keress, amiben azt találod meg.
2017. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Hányadikos vagy? Szerintem is még van időd fejlődni.

Ha nagyon nem megy, akkor lehetsz amatőr csillagász. Ha jól csinálod, egyszer majd elnevezhetsz egy üstököst. Magyar amatőr csillagászok (is) nagyon sokat tettek le az asztalra, amit a profik is használnak. (Változócsillagok adatgyűjtése, stb.)

Ehhez persze pénz kell, éjszakázás, szabadidő feláldozás. :(

2017. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát 18 éves vagyok de kettanos úgyhogy majd csak jovore kell eretsegiznem de már azért úgy érzem ideje lenne eldönteni hogy mit akarok...mar csak a faktok miatt is

Köszi a gyors valaszokat!:)

2017. aug. 16. 09:43
 6/7 anonim válasza:
78%

A csillagászok ma már nem a távcső mellett dolgoznak, hanem műholdak, rádiótávcsövek által gyűjtött adathalmazokat elemeznek. Ahhoz kell a fizika ismerete, hogy megértse milyen folyamatok miatt lett olyan az a tenger adat, amilyen.

Ha az égbolt látnivalóiban szeretnél gyönyörködni látogass meg egy amatőrcsillagász klubot, egyesületet és ha tetszik próbáld ki ezt a szép hobbit.

2017. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Ha nem vagy jó fizikábol és matekbol akkor ne menj csillagásznak.

A csillagászoknak matekbol,fizikábol,programozásbol,nagyon jó kell lennie ha valaki azokbol nem jó akkor nincs értelme.

Gyakorolj sokat tanulj sokat nagyon sokat ,hogy jó legyél matekbol,fizikábol,mert különben nem fog menni.

Sok sikert neked legyen szerencséd és legyél kitartó!😊

2019. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!