Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira felvettek, de nincs...

Orvosira felvettek, de nincs nyelvvizsgám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sikeres felvételt nyertem a Debreceni Egyetem ÁOK általános orvos szakára, ennek ellenére még nem rendelkezek nyelvvizsgával. Sajnos eléggé hadilábon állok az angol nyelvvel, így nem tudom, hogy leszek képes majd nyelvvizsgára elmenni. Volt esetleg köztetek olyan, aki egyetem közben végezte el? Kétségbe vagyok esve, mert az angol nyelven kívül mindenhez van érzékem, de enélkül nem lehet diplomám...

2017. júl. 30. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért kétségbeesni nem kell, egy középfokú nyelvvizsgát nem akkora waszisztdasz összehozni. Tényleg antitalentum barátnőmnek is sikerült másodjára. Van hat éved rá. Ha ennyire félsz, menj el tanárhoz. De ott van az öt év öt nyelv blog, rengeteg nyelvtanulási technikát elleshetsz onnan. Az angol nyelv se sokban különbözik az anatómiától pl., tanulj kifejezéseket, paneleket, egy középfokún pedig a nyelvtani részekből elég a könnyebbeket tudni, és ha hibázol párat, de lököd a dumát, nem fognak megbuktatni.
2017. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Gratulálok! ne viccelj... (próbáld meg a latint, hasznodra is válik és könnyebb a középfokú vizsgája!)
2017. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Sajnos csak az angolt fogadják el nyelvvizsgaként.
2017. júl. 30. 22:53
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nézz sok filmet amit szeretsz angolul,felirattal.
2017. júl. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

ezt honnan vetted? örülnének a latinnak

" A rektorhelyettestől megtudtuk azt is, hogy 25 ezer hallgató közül 322-nek van eszperantó nyelvvizsgája, 35-nek cigány nyelvvizsgája, 22 pedig lovári. Ugyanis ezek is hivatalosan elfogadható nyelvek."

[link]

2017. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5 Idézek a szabályzatból:

A mesterfokozat megszerzéséhez államilag elismert legalább középfokú C nyelvvizsga vagy azzal

egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél szükséges angol nyelvből.

2017. júl. 30. 23:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ó! De meg tudod csinálni, ne aggódj.
2017. júl. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nehéz szakra jártam, nyelvérzékem sincs, mégis fél év alatt megtanultam angolul és elsőre sikerült a nyelvvizsgám. Heti 2X volt 2 órás angolórám magántanárral, aki rendesen felkészített, min. a felén csak beszélgettünk. Ennél könnyebb vizsgám se volt még
2017. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanmár! Az orvosin jóval nehezebb vizsgáid lesznek, mint egy angol nyelvvizsga. Én a nulláról 1 év alatt hoztam össze magántanárral. Neked meg lesz 6 éved, plusz ÁOK-on azért általában vannak külföldiek is, lehet velük spanolni, beszélgetni meg minden.

Ilyenen ne aggódj.

2017. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Van DExam nyelvvizsga, ami szvsz jóval könnyebb. Diplomához pont jó, ha nem akarod igazából használni.
2017. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!