Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvszak+fordító-tolmács...

Nyelvszak+fordító-tolmács vagy gazdasági szak+fordító, tolmács?

Figyelt kérdés

Most ez a dilemmám...Szerintem én nem vagyok sem humán, sem reál beállítottságú, hanem inkább egy ilyen köztes átmenetet képviselek. Mindig emelt matek szakos voltam, szeretem is a matekot és jól is megy, viszont az idegen nyelveket is imádom és mindig érdekelt a fordítás, tolmácsolás is. Azt tudom, hogy létezik tolmács, fordító mesterképzés, amire bármilyen alapszakkal lehet jelentkezni, viszont nem tudom, hogy melyiknek lenne nagyobb haszna.

Ha jól tudom, akkor a nyelvszakokon lehet ilyen szakirányt választani illetve a végzettek sokkal nagyobb nyelvismerettel rendelkeznek, történelmet, filozófiát is tanultak stb., tehát számomra az a logikus, hogy őket előnyben részesítik. Ugyanakkor a nyelven kívül máshoz nem igazán értenek...és számomra ez mindig picit "veszélyesen" hangzott. (Ezzel most senkit nem akarok megbántani, tudom, hogy rengeteg munka van benne, csak nekem ez kívülállóként mindig így tűnt).

Ugyanakkor a gazdasági szakokban több lehetőség van, tanulás (pl.mesterképzések) és munkavállalás szempontjából is, valamint sokkal használhatóbbnak és kézzel foghatóbbnak érzem az ott megszerzett tudást (bár nyilván minden szak ad felesleges tudást is, ami gyakorlatban nem igazán alkalmazható). Ugyanakkor gondolom, hogy tolmácsként, fordítóként kevésbé tudnak érvényesülni.


Ti erről mit gondoltok?


2017. aug. 16. 13:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!