Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyibe kerül egy középfokú...

Vanitas kérdése:

Mennyibe kerül egy középfokú angol nyelvvizsga letétele tanárral együtt nem iskola rendszerben, vizsgadíjjal? Fel lehet rá készülni önállóan is, úgy mennyi eséllyel mész át? Hol érdemes letenni? Hány pontot ér továbbtanulásba?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre a kérdésekre nincs általánosan jó válasz, nagyon sok mindentől függ.

Kisebb városban egy magántanár 4000 Ft/óra, nagyobb városban könnyebb olcsót találni, én 1000-1200 Ft/óráért jártam. Nulláról kezdtem, bő egy évig hetente minimum 2*1 óra (de inkább 2*1,5 vagy 3*1 óra).

Vizsgadíj 30 ezer körül volt (írásbeli+szóbeli). Aztán az írásbelin megbuktam elsőre, így azt újra kellett írni, az plusz 20 ezer körül volt. De a vizsgadíj ára függ attól, hogy hol csinálod.


Meg lehet csinálni tanár nélkül is, viszont úgy jóval nehezebb. Hiszen a tanár kijavítja a leveleidet, könnyebben tudod vele gyakorolni a szóbelis feladatokat, egyszerűbben rávilágít a hiányosságokra stb.


Neked kell eldönteni, hogy melyik nyelvvizsga típus a hozzádillő. Valahol jobban rámennek a nyelvtanra, valahol a szövegalkotáson van a hangsúly stb stb. Csinálj mindegyikből egyet egyet gyakorlásként és látni fogod.


Ha jól emlékszem még mindig 28 pont a továbbtanulásnál.

2017. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tanfolyamon is fel lehet készülni
2017. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!