Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás szakkal...

Nemzetközi gazdálkodás szakkal hol tudok elhelyezkedni? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

2017. aug. 18. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Csak a nyelvek miatt ér valamit a szak.
2017. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

1-es: Ezt mondd multinál 360 nettót kereső pályakezdő barátomnak.

A kérdésre válaszolva: a nemzetközi gazdálkodás egy nagyon sokoldalú és hasznos szak, egy elismert diplomával (leginkább BCE ajánlott) nagyon jók lesznek az elhelyezkedési lehetőségeid Budapesten. Természetesen valóban kell a nyelvismeret, mint minden közgazdasági pályához, ez a szak konkrétan meg is követeli kimeneti követelményként a 2 nyelvvizsgát.

2017. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2-es: mesterrel keres annyit vagy alapszakkal?
2017. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapszak.
2017. aug. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
7%

#2 Saját magad lőtted ki a dolgot...

Emellett enyhe kamu szagot érzek a híres barátodról..

Kezdő nettó 360 alapszakkal? :D :D Jó vicc...

Az több, mint 540e Ft-os bruttó fizetés.

Kezdőknél, sima alapszaknál nagyon-nagyon-nagyon ritka esetben lépik át a fél milliós lélektani határt.


A kérdezőt meg ne etessük már a szalmával.. mondasz egy kirívó esetet és azzal példálózol?

Akkor én meg annyit mondok, hogy te meg beszélsz a másik 100-al, akik multinál kezdenek ugyanúgy bruttó 250-es fizetéssel. S nem a diplomájuk miatt kellenek legjobban, hanem csak azért, mert 2 nyelvet tudnak beszélni és van egy diploma.


Maga a szak még mindig azért előnyös, mert két nyelvet kérnek. A végzett hallgatók túlnyomó része bruttó 200 körül sem keres az első években.

Mert azért nem mindenkinek van hely multinál.. (tudás vagy kapcsolatok)


Ennyi erővel de komolyan.. menj gázszerelőnek barátom... egy igen ismert gázszerelő másodpercenként keres 10.000 Ft-ot. Megéri!

Jah, hogy a gázszerelők túlnyomó része nem is keres annyit? Bocsi..


Alapból tényleg nem rossz a szak, sőt ha mesterre mész még nagyon hasznos is tud lenni, de magában csak multinál jó, de ott is ismétlem!!! elsősorban nem a tudásod kell, amit ott tanultál, hanem az a 2 nyelv!!! A többit ott betanítják neked.

2017. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: Nyilván egy kirívóan jó esetről van szó, nem is állítottam, hogy ez a legtipikusabb, de lehetséges. Csak reflektálni akartam valamivel a hülyeségedre. Nem szeretem, ha valaki úgy okoskodik, hogy fogalma sincs egy adott témáról. Nemzetközi gazdálkodást végzettek átlag kezdő keresete jelenleg 300 bruttó, szóval az szintén hazugság, hogy 200 bruttó körül sem keresnek az első években. Ez az összeg pedig az egész országra van kivetítve, Budapesten, magas presztízsű diplomával erre az átlagra rájön még 40-50k bruttó minimum. Miért hazudozol, ha nem vagy tisztában a dolgokkal?

Az is ostobaság, hogy a nyelvismeret miatt ér valamit a diploma. Ha ez így lenne, tele lennének a multik bölcsész-nyelvszakos diplomásokkal. Mintha ez nem így lenne szerintem, nem gondolod?...:)

2017. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!