Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább, mik a lehetőség...

Hogyan tovább, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem jegyek következők: magyar 4,matek 3,történelem 4, szakmai 3, német 2. Már csak egy év szakma, de ebbe a szakmába nem akarok dolgozni, mert gyűlölöm. Fogalmam sincs mit tanuljak, töri és irodalom az ami az erősségem volt meg szerettem is, ezenkívül még a rajz ami érdekel s ami megy (szerintem). Na de kit is áltassunk olyan dolgokból vagyok "jó", aminek semmi hasznát nem tudom venni. tanácstalan vagyok hogy milyen szakot válasszak, mert tudom hogy ilyen érettségivel a továbbtanulás az felejtős.
2017. aug. 18. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Az érettségi százalékok (nem jegyek!) mellett az is fontos a pontszámításnál, hogy az adott tantárgyakból milyen jegyeket szereztél a két utolsó év végén (illetve a többletpontok pl. nyelvvizsga, sporteredmény, OKJ). Ehhez és egyébként úgy az egész továbbtanulás-felvételi témakörhöz kapcsolódóan ajánlom a felvi.hu-t, itt minden hasznos információt megtalálsz (hogyan működik a felvételi rendszer, a pontszámítás, van pontszámító kalkulátor is és találsz listát a szakokról és követelményeikről, leírásokat), érdemes is őket átnézni. Fontos, hogy tudd, hogy milyen terület érdekel és mik az erősségeid, milyen munkát végeznél szívesen, próbálj minél céltudatosabban tekinteni a jövődre. Magyarral, törivel is vannak lehetőséget, csak utána kell nézni. Tény, hogy ma egyre inkább a reál tudományok, az informatika felé halad a világ, sokkal könnyebb vele elhelyezkedni, de ez is csak akkor működik, ha az ember elszánt, céltudatos és érdeklődik a szakterülete iránt, szenvedéllyel végzi a munkáját. Ma már nem úgy működnek a dolgok, hogy az ember szerez egy képesítést, diplomát és utána élete végéig ebből a megszerzett tudásból táplálkozik, hiszen a világ folyamatosan változik és ezzel együtt az embereknek is változniuk kell, fejlődni, tanulni és új dolgokat elsajátítani, mindehhez pedig az kell, hogy az ember ne egy teherként, nyűgként fogja fel a munkáját, hanem élvezze, legyenek céljai, legyen ambíciózus és motivált. Nézz utána a dolgoknak, keresd meg, hogy melyik az a szak, ami leginkább érdekel (humán területen is van bőven) és próbáld meg. Akár újra is érettségizhetsz, szerezhetsz nyelvvizsgát (a nyelvtudásra szerintem ma már mindenhol szükség van), tehát csak azért mert úgy érzed, hogy erről most lecsúsztál ne add fel. Ezen kívül természetesen választhatsz egy másik szakmát is, de a felsőoktatásban is vannak gyakorlatiasabb képzések a művészeti ágakban.
2017. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!