Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, hogyan tanulhatok így tovább? (lent)

Figyelt kérdés

Kis városban élek, anyagilag rosszul állunk.. A szüleim nem tudnak támogatni továbbtanulás szempontjából. (utazás, étkezés, kollégium, költőpénz, tandíj..) Rosszul is érzem magam ez miatt, mert barátaim és osztálytársaim mit sem sejtenek erről, és már szinte mindenki tudja merre tovább, én pedig szégyellem, hogy nincs miből továbbtanulnom. Gimnáziumba járok, egy nyomorult érettségim lesz. Arra gondoltam, hogy ez után környéken keresek valami melót (persze ilyen végzettséggel nem jól fizetőt), így kihagyok 1 évet, összegyűjtögetem a pénzt és saját pénzemből továbbtanulok. Gondolom nem fedezi majd az egész továbbtanulási kiadásokat, de legalább lenne mivel neki indulni. Aztán iskola mellett munkát is vállalnék szerintem, hogy a további kiadásokat is fedezni tudjam.

Mit gondoltok erről? Esetleg valami más megoldást tudtok ajánlani? Van aki hasonló helyzetben volt és sikerült neki?

Aki szeretne segíteni azt megkérem, hogy inkább privátban tegye. Ott talán több személyes információt is meg tudok osztani, amit itt mindenki előtt nem szeretnék.

Köszönöm szépen.


2015. szept. 24. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Iskola mellett csináltam végig két sulit, ráadásul sikerült a diákhitelt is megúszni. Meg lehet csinálni. Szégyellnivaló ebben semmi nincs. A munka nem szégyen!!! Ezt mielőbb tedd helyre a fejedben!
2015. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

utolsóként ott a diákhitel, de az tényleg csak utolsó megoldás legyen.


aztán attól függ, mit akarsz tanulni, mert mondhatják h dolgozz nyugodtan a suli mellett, de azért mégse mindegy, hogy egy tanítóképzőt akarsz elvégezni vagy a BME-t ... + azért a kicsit lazább munkák kifogásához nyilván baromi jó összeköttetések kellenek.


szal először is a kérdés, mit akarsz tanulni?

2015. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: írtam egy privátot.

Második: Nem feltétlenül egyetemre szeretnék menni, jobban tetszene például egy olyan szakma, mint például az elektrotechnikus, vagy villanyszerelő. Már késő sulit váltanom, szóval érettségi után kéne valamit kezdenem magammal.

2015. szept. 24. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána, mik a hiányszakmák a megyében, ahol élsz. Konkrétan van olyan, aminél még neked fizetnek, ha azt tanulod! Egyetemen tanulni persze jóval drágább, de nehezebb is mellett pl. melózni. Az én húgom most érettségi után szakmát tanul, igaz nem hiányszakmát, szóval nem kap érte automatikusan ösztöndíjat, de egy hét suli, egy hét gyakorlat van nála, és a gyakorlatért fizetnek nekik!
2015. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!