Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha nem megy a...

Mit csináljak, ha nem megy a KRESZ, és kedvem sincs hozzá, de már elvégeztem a tanfolyamot és be van fizetve minden?

Figyelt kérdés

Idén lettem 18 éves, és a szüleim befizették nekem a kresz tanfolyamot. Pedig hiába mondtam nekik, hogy nem akarok vezetni, jó a BKV is, nem is érdekel az egész...stb nem érdekelte őket és befizettek mindent. Már vége a tanfolyamnak (1 hét volt), ahova kényszerből el kellett mennem, de nem marad meg a fejemben a sok idióta jogszabály meg értelmetlen dolog, amit a valóságban nem is csinálnak/használnak. Pedig több órát tanulhattam a könyvet. Már teljesen elment az egésztől a maradék kedvem is.


Ráadásul már ha jól tudom sokkal mélyebben kérik számon, mint 2015 előtt, és a kérdéseket, amiből válogatnak 4000-re emelték a 2500-ről.


A műszaki dolgokhoz olyan sötét vagyok, mint az alagút, és sajnos rengeteg van, és nem értem egyáltalán. Szerintem az emberek nagy részének sincs fogalma róla, akiknek már van jogsija. Kit érdekel hogy működik meg mi a baja a kocsinak, úgyis szervízbe vinném, ha nem lenne jó valami.


Nem is beszélve arról, hogy a mezőgazdasági vontató meg egyéb hülyeségeket (lovaskocsi) szabályait is meg kell tanulni, amikor soha az életben nem fogok olyat vezetni, szóval kit érdekel.


Van ilyen tesztoldal, ahol a hivatalos kérdésekből válogatnak és próbavizsgázni lehet (etitan a neve), de mindig csak éppen hogy átmegyek, vagy megbukok pár ponttal.


Amúgy se vagyok az a nagy tanulós, suliba is elég a 2-es, 3-as, úgyse megyek egyetemre.


Szóval semmi motiváció, csak az erőltetés megy itthon, de gondolkozom rajta, hogy lesz@rom, de a vizsgára elmegyek. Ha nem megyek át, akkor mondhatom, hogy én megpróbáltam, de nekem ez nem megy és abbahagyom.


2017. aug. 18. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Autó nélkül nem könnyű boldogulni manapság. Köszönd meg a szüleidnek, hogy állják a tanfolyam költségeit, és szerezd meg a jogsit. Ha mindenki másnak sikerül, neked is menni fog. Csak egy picit akarni kell.
2017. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"értelmetlen dolog, amit a valóságban nem is csinálnak/használnak."


Tudsz példát is mondani? Mit nem használnak?


"Ráadásul már ha jól tudom sokkal mélyebben kérik számon, mint 2015 előtt, és a kérdéseket, amiből válogatnak 4000-re emelték a 2500-ről."


Igen, és?


"A műszaki dolgokhoz olyan sötét vagyok, mint az alagút,"


Ezzel hány meg hány nő (és férfi) van ugyanígy, el tudod képzelni? A műszaki kérdések nem mennek bele mélyen a témába, nem hiszem, hogy olvastál valaha is a differenciálműről. Kis logikával bármelyiket meg lehet érteni.


"Nem is beszélve arról, hogy a mezőgazdasági vontató meg egyéb hülyeségeket (lovaskocsi) szabályait is meg kell tanulni,"


Lehet, hogy nem fogod vezetni, de szembe fog jönni veled az úton. Vagy meg kell előznöd.


"Van ilyen tesztoldal, ahol a hivatalos kérdésekből válogatnak és próbavizsgázni lehet (etitan a neve), de mindig csak éppen hogy átmegyek, vagy megbukok pár ponttal."


Ha ennyi pontot elérsz, akkor nem lehetsz buta. Olvasd át még egyszer a könyvet, és menni fog! Hidd el, nem kell sokat tanulni!


"Szóval semmi motiváció, csak az erőltetés megy itthon, de gondolkozom rajta, hogy lesz@rom, de a vizsgára elmegyek."


Legyen a motivációd a jövőd. Ha van jogsid, sokkal több mozgástered lesz. Ráadásul szüleid fizetik, ez egy laza 150 ezer forintot jelent. Persze ebből a pénzből akár fél évig is lehet péntek szombaton inni és bulizni, de akkor ne csodálkozz, ha a mekibe mosogathatsz vagy a tescoba robotolhatsz majd éhbérért.

2017. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
u.i. Azért írtam csak, mert úgy látom, nem vagy egy buta gyerek. Tudsz helyesen írni, tudsz fogalmazni. Ha jó szakmád van, nagyon könnyen meg tudsz majd élni. És ha adnak munkát neked majd egy faluba, ahova a BKV nem ér el, vagy egy autóval 40 perces út tömegközlekedéssel 2 óra, akkor meglátod milyen hasznos (lett volna) a jogosítvány.
2017. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A műszakitól kár félni. Senki nem azt szeretné, hogy szerelő legyél. A lehető legalapabb dolgokat kérik. Hidd el, énis gyatra vagyok műszakiból de hivatásos jogsim is van. Egész egyszerűen azért, mert csak a logikus dolgokra kíváncsiak és nem arra, hogy megszereled-e az út szélén vagy sem. A KRESZ-t meg olvasd át 1-2 alkalommal meg ha tud adni a suli próbavizsgát akkor azt töltögesd és hidd el, hogy simán átmész rajta. Egyébként, a több kérdés nem azt jeletni, hogy jobban kell tudni. A kérdések nagy része ugyanarra kíváncsi csak 5 módon kérdezik meg, hogy mennyire figyelsz.
2017. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban hasznos manapság egy jogsi, soha nem tudhatod, mikor kényszerülsz olyan helyzetbe, hogy szükséged lenne rá hirtelen, akkor meg nem két perc és pláne nem két forint összedobni...

A KRESZ-t valóban nem nagyon szerettem tanulni én se, de ez van. A kresztanulasotthon.hu szerintem jó oldal, igaz fizetős, de a vizsgán a kérdések 80%-a ugyanaz volt.

A műszaki részhez meg én is sötét vagyok, de 1.nem ezen fog múlni a vizsgád, ha minden mást tudsz 2. vizsgára kb. elegendő tudni a műszerfalon a kis lámpákat, meg hogy hol töltsd be a hűtőfolyadékot a kocsiba. 60%-át pusztán kizárásos alapon ki lehet találni.

Amúgy annyira nem gáz ez a nehezített vizsga sem, de arra készülj, hogy a mozgóképes kérdések nagyon rosszul kivehetők.

Szerintem szorítsd össze a fogad, ess túl rajta, kb. 2 hét alatt fel tudsz készülni. Hidd el, hasznodra lesz!

2017. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia :)

Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de jobb lenne, ha nem tiltakoznál kézzel lábbal a dolgok ellen, mert a szüleid neked csak jót akarnak, és hidd el, hogy nem nehéz megcsinálni. :) 22/L

2017. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!