Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » építészmérnöki iskolába...

építészmérnöki iskolába milyen tantárgyak kellenek?

Figyelt kérdés
Matek és rajz a kedvenc tantárgyam, mindkettőből ötös vagyok, és emelt szintű művészeti szakon vagyok már 3. éve dicséretes, gondolkoztam rajta hogy megjelölöm az építészmérnöki tagozatot/szakot mivel mindig is érdekelt.Viszont nem tudom, hogy ezen kívül mi kell még, infóról hallottam, de sajnos mi nem tanuljuk, fizika pedig 12.-ben nem lesz. Ilyenkor is megtudom jelölni? vagy érettségizzek le ebből a tantárgyakból pluszba?

2017. aug. 19. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Fizika kőkeményen kelleni fog. A matek és a rajz is jó, szóval hajrá!

Nem kell érettségizned fizikából, de nem árt odafigyelni órákon, bár a középsulis anyagnak nincs köze ahhoz, amit egyetemen fogtok venni.

2017. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
En jovore fogok erre a szakra jelentkezni es igen kell erettsegizni kell fizikabol. Matek es fizika az amit neznek az egyikbol emeltezni kell es kell rajz alkalmassagi.
2017. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért kéne fizikából érettségizni?


rajz alkalmassági (Alk) és

kettőt kell választani: építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


[link]

2017. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én igy tudom es a felvin megtalaltam:

rajz alkalmassági (Alk) és

matematika és

építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

2017. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, mert te az alapképzést nézted, nem az osztatlant.

De aki alapképzésre megy, az szerintem hülye, nem is értem miért létezik.

1. Külön kell felvételizned a mesterre

2.10 félév helyett 11 féléves.


Osztatlanra pedig nem kell fizika, sőt matek se felvételiként.

2017. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Négyesnek igaza van.Én is erre a szakra akarok menni(BME),és én matekbol fogok emeltezni,és a töri lesz a másik érettségi tárgy.
2017. dec. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!