Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben válik előnyömre a...

Miben válik előnyömre a magántanulói lehetőség, hogyan zajlik a tanulás, stb?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lenék arra, hogy a magántanulásnak milyen pozitívumai, és negatívumai vannak. Jobb inkább sima tanulónak lenni, vagy inkább a magántanulás hozza a jobbik formáját
2017. aug. 20. 01:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Én fél évet voltam magántanuló, de nekem nem jött be. Alapból nem szokták engedi, hogy csak úgy magántanuló legyél, kell hozzá egy megfelelő indok (betegség, versenysport miegymás) ami miatt kevesebb időd jut a tanulásra. Nehezebb, mert nem hallod az anyagot, ha valami gond van/nem érted nehezebb segítséget kérni, mint hogy csak odamész óra után hogy legyen szíves xy részt elmagyarázni. Meg nem kevés akarat kell hozzá, hogy ténylegesen folyamatosan tanulj és nem csak az utolsó percbe próbálj mindent megtanulni. Főleg hogy ilyenkor kevesebb a számonkérés, viszont akkor sokkal nagyobb anyagból, mint amúgy rgy sima TZ/doga esetén. Az egyetlen pozitivum, hogy nem kell korán bejárni a suliba, de tanulás szempontjából rosszabb. Pár magántanulót ismerek meg gimiből, a többség bukott, évet ismételt, van amelyik eljutott a végéig aztán az érettségin húzták meg. Sokkal rosszabb a tanulmányi eredményük, mint azoknak akik rendesen bejárnak.
2017. aug. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy a tanulás és számonkérés attól is függ miért lettél magántanuló. Más ha 6 hónapos terhesen be tudsz még menni felelni meg más ha kemoterápia miatt nem tudsz bejárni. Minden esetben egyénileg van kiadva mikorra mit tanulj meg, de nincs kimondott előnye. Szóval ha nincs rá okod amiért magántanulónak kéne lenned én inkább nem javaslom. Olvastam itt hogy azért akarnak magántanulók lenni, mert hogy dejó nem kell bejárni meg úgy osztja be az időt ahogy akarja aztán a legtöbb magántanuló pont hogy a tanulással foglalkozik a legkevésbé.
2017. aug. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!