Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elméletileg el lehet egy...

Elméletileg el lehet egy mesterszakot végezni bármiféle előképzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Ugye a mesterszakos tárgyakat fel lehet venni alapképzésen is. Tegyük fel, hogy egy régész alapszakos felveszi a kötelezői mellé a vegyész mesterszak összes tárgyát, természetesen kifizetve a kredittúllépést. Majd ha megkapta az alapszakos diplomát a mesterszakos krdeitjeinek elfogadtatásával jelentkezik vegyész mesterszakra. Ekkor felveszik, nem? És az első adandó alkalommal záróvizsgázhat, nem?
2017. aug. 20. 13:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye a mesterszakos tárgyakat fel lehet venni alapképzésen is." - Ez nem így van. Rengeteg kurzusnak mesterképzésen előfeltétele egy adott BSc-s kurzus - ha teszem azt valaki BSc-n nem teljesítette egy másik intézmény által, akkor a BSc-s kurzust is meg kell csinálni MSc-n.

Ráadásul ha nem úgy hangolod össze a kurzusokat, hogy egy BSc-s kurzus legyen a legutolsó, amit megcsinálsz, akkor borul az egész, mert ha meg van az adott képzésből a kellő kreditszám, akkor abszolválnak és nem tudsz felvenni újabb kurzust.

És ezt még tetézi, hogy az MSc-s diplomamunkát nem fogják engedni elkezdeni BSc-s oklevél nélkül.


Szóval teljesen értelmetlen.

2017. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy, az oktatók 95%a le fogja jelentkeztetni őket a tárgyakról. Aztán miből írja a diplomamunkáját? Hogyan végzi el a ráépülős tárgyakat és szigorlatokat? Hogyan egyezteti a mesterszakos órákat az alapszakos órákkal?


Olyan viszont szokott lenni, hogy valaki pluszba még alapszakos tárgyakat teljesít, hogy egy másik mesterre mehessen (pl gazdaság és vidékfejlesztésről pénzügy mesterre).

2017. aug. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom ti hova jártatok, de az elte természettudományi karán ma már lényegében nincs is szigorlat. Az előfeltételekte is direkt megnéztem, és jól emlékeztem, nincsenek alapszakos előfeltételeket. Azt meg végképp nem értem mi az, hogy az oktató bárkit lejelentkeztet egy kurzusról. Netán nálatok volt erre lehetősége?
2017. aug. 20. 14:10
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Van erre lehetősége. Sőt, nálunk BSc-n még csak nem is látszanak a mesterszakos kurzusok a tanulmányi rendszerben.

Fun fact: a BSc-s kreditszám + annak 10%-a ingyenes. Ezen felüli kreditekért fizetni kell. 120 kredites Msc és 180 kredites BSc esetén 102 plusz kreditet jelent. Kreditenként ez ~4000 Ft körül van.

(Hidd el, egyszerűbb és olcsóbb normálisan csinálni)

2017. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A kérdés csak elméleti. Ha jól értem semmi szabály nem tiltja ezt. Csak erre voltam kíváncsi.
2017. aug. 20. 15:12
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk teljesen van értelme annak amit a kérdező kérdez.

Én pl. nem jutottam be mesterre, mert a nyelvvizsgám csak júliusban lett meg, így nem tudtam a diplomaigazolást feltölteni. Helyette megyek alapszakra, amelyből 0 tárgyat veszek fel, és helyette felveszem a mesterszakos tárgyakat. Nincs előkövetelmény-kötelezettség, hiszen látókörbővítésként BÁRMILYEN tárgyat áthallgathatok, csak a saját tantervemben van kötelező előkövetelmény. Így akár olyan tárgyat is teljesíthetek, amely csúszást okozna. A következő félévben felvételizek mesterre, és a megcsinált tárgyakat beszámíttatom. Így olcsóbb is 1 félévem (a mester 30 rugóval drágább).

2017. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#6 A kettő eset azért elég sokban különbözik. Te 1 félévre játszod be ezt, a kérdező pedig 4 félévre, úgy, hogy közben a normál BSc-s kurzusokat is csinálja.


Ha még eltekintünk az előfeltételektől és az időbeosztástól, a diplomamunka még mindig ott van. Konzulenst ilyenre nem fogsz találni. Ráadásul egyszerre a BSc-st és az MSc-st nem is írhatod (már csak a tanulmányi rendszer korlátai miatt is). Szerintem pont ez a szűk keresztmetszet.

2017. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem érted a kérdés lényegét. Nem kell 3 év alatt megszerezni egyszerre az alapszakos és mesterszakos diplomát. Lehet az is, hogy 4,5 évet vagy alapszakon, 0,5 évet mesterszakon. Rakhatod a diplomamunkádat a fél év mesterszakra is. De akár egy évet is lehetsz mesterszakon. A lényeg, hogy 120 kredittel kapsz mesterszakos diplomát, míg más háromszázzal. Ez megengedett?
2017. aug. 20. 18:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Azt meg végképp nem értem mi az, hogy az oktató bárkit lejelentkeztet egy kurzusról. Netán nálatok volt erre lehetősége?"


Ha felveszem pl nem az én szakirányomhoz tartozó tárgyat, emiatt valaki akinek az a szakiránya nem tud feljelentkezni, akkor mit csinál az oktató szerinted?


Sőt nálunk ezt annyira komolyan veszik, hogy még tárgyat se lehet nagyon előre hozni BSc-n (6. féléves tárgyat akartam megcsinálni, hely is volt de lejeletkeztetett az oktató).

2017. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nálunk az oktatónak ehhez semmi köze nem volt. Rangsorolásos volt a kurzusfelvétel, akiknek több pontjuk volt, azok járhattak az órákra. Akiknek az adott óra kötelező, azok több pontot kaptak.
2017. aug. 20. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!