Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerésztudományi egyetem...

Gyógyszerésztudományi egyetem első évén tanítanak annyi kémiát, hogy egy emeltszintű érettségit 70%-os ra megírjak?

Figyelt kérdés

Felvettek gyógyszerésztudományi egyetemre, de én általános orvostudományira szerettem volna jelentkezni, oda viszont egy pont híján nem vettek fel. (Fogorvosit nem írtam be, oda pedig elég lett volna.) Most a családom arra kényszerít, hogy gyógyszerész legyek, ha nem kezdem el az gytk-t, akkor "mehetek, amerre látok". Igazából én a gyógyszerésztudományira nem is akartam jelentkezni, azt is csak rámerőszakolták. Mondtam, hogy kihagyok egy évet, elmegyek melózni és kémiából érettségizem jövőre, de erről hallani sem akarnak, nem engedik meg.

Mondtam, hogy legalább akkor azt engedjék meg, hogy gytk első év után felvételizzek újra és menjek át áok-ra. Kikötötték, hogy én tőlük egy Forintot sem fogok kapni magántanárra, hogy készítsen érettségire.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek elég-e annyi kémia egy emeltszintű érettségihez, amit gytk első évén tanítanak? Most Mozaik könyvből készültem. A számításos feladatok valahogy nagyon nem mentek érettségin, kettőre 0 pontot, harmadikra 1, negyedikre 2 pontot kaptam, így írtam 49 %-ot és szóbelin kaptam 45 pontot.

Nagyon jó lenne, ha jövőre írnék egy 70 % körülit, akkor biztosan felvennének orvosira.

Idén is egyetlen egy szerencsétlen pont kellett volna.

A biológiám 78 %, abból szerintetek érdemes lenne újraérettségizni vagy jobb, ha a kémiába fektetem azt az energiát?

Tudom, hogy szenvedni fogok gytk-n, mert soha nem akartam gyógyszerész lenni, szívem szerint nem kezdeném el, de muszáj, különben kitagadnak és hajléktalan leszek.


2017. aug. 20. 16:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ha 2 félev után hagyom ott a gytk-t, akkor vissza kell fizetnem a tandíjat?
2017. aug. 20. 16:10
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint már csak azért sem tartom jó ötletnek, ha elkezded, mivel államin 12 félévet finanszíroznak-ebből te 1 v. 2 félévet a semmire akarsz felhasználni.. Viszont orvosin könnyen lehet csúszni, és ott egy félév 1.500.000,-.Gondold át...
2017. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezt a szüleinek kéne átgondolni a kérdésben írtak szerint.

Fel lehet készülni egyetem mellett is emelt kémiára, és gyógyszerészeten aztán tanítják dögivel. Na meg az sem kizárt, hogy jövőre meg akár a mostani pontszámod is elég lenne, mert 1 pontot csökkenhet is akár. Szóval a jelentkezésed mindenképpen add be, azt, hogy az egyetemi anyagból tudsz-e készülni, nem tudom. Én orvosin vagyok, ott az első éves kémiából jól fel lehetett volna készülni az elméleti részre, de számolásra nem, középszintű számolások voltak csak a puffereseket leszámítva. Gyógyszerészeten gondolom, ennél több van azért. Ha úgy érzed, nem megy, akkor fordíts több energiát az érettségire készülésre, az egyetemre meg csak a minimumot fordítsd, amit muszáj. Sajnos a gyógyszerészet is egy egész embert és elhivatottságot kívánó szak, én be se írtam annó második helyre, mert ahogy emeltre készültem, tudtam, hogy a kémia olyan mélységeiben engem nem érdekel.

2017. aug. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a tandíjat nem kell visszafizetned, ha másik szakra mész át.
2017. aug. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De az állami félévei ugrottak, amit fölhasznált..
2017. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Igen, én tisztában vagyok vele, hogy értelmetlen dologra fordítom az államilag támogatott féléveimet, de egyszerűen nem engedik, hogy elmenjek dolgozni egy évig és jövőre érettségizzek. Azt mondták, ha nem iratkozom be gytk-ra, akkor költözzek el, nem támogatnak tovább. Abba nagy kegyesen belementek, hogy kémiából újraérettségizzek, aztán ha úgy sikerülne, akkor felvennének orvosira. Megmondtam a szüleimnek, hogy ok, elkezdem, de ha véletlen majd 6 év után kapjuk a 2 millió Forintos számlát, akkor ne legyenek meglepődve... Nem akarnám hitellel indítani az életemet.
2017. aug. 20. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt jön az, hogy akármilyenek is a szüleid, a sarkadra kell állnod. Ez nem az ő döntésük, hanem a tiéd. Az egyetemi féléveid végesek, eleve csak egy évet tudnál ingyen és bérmentve csúszni, ha azt az egy évet elhasználod, nagyon nagy kutyaszorítóba kerülsz az orvosin, a gyógyszerészet pedig túl komoly hivatás, hogy úgy kezdj hozzá, hogy egyáltalán nem akarod. A szüleid valószínűleg tájékozatlanok a témában, ezért észérvekkel akár még az is előfordulhat, hogy meggyőzöd őket. Ha nem adnak pénzt magántanárra, akkor is fel tudsz készülni. Én is újraérettségiztem belőle, 90 százalék lett, ha bármilyen kérdésed van vagy bármiben elakadsz, írj nekem, és szívesen segítek, akár a számolós feladatokat is megbeszélhetjük. :)


A GYTK nem kémia előkészítő, ha a megfelelő alapok nélkül mész oda, nem valószínű, hogy felkészít az érettségire, viszont az önbizalmadat - totál alaptalanul - elveheti.


A szüleid valószínűleg jót akarnak neked, de azzal, hogy belekényszerítenek valamibe, amit nem szeretnél, pont az ellenkezőjét érik el. Ez a zsarolás nagyon kellemetlen, és te jobban ismered őket, de értelmetlen elküldeniük egy olyan egyetemre, amit nem valószínű, hogy elvégzel, és nem mellesleg az ő pénzük pazarlása. Sőt, elsősorban az ő pénzük pazarlása. Sokan vannak, akiket nem vesznek fel elsőre orvosira vagy simán kihagynak egy évet, és ennek ellenére nem hoznak szégyent a családjukra, mitöbb, vígan és dalolva elvégzik.


Szerintem lehetőség szerint csináld újra a bioszt is, nem tudom, hogy hol laksz és melyik orvosira akarsz felvételizni, de érdemes mindegyiket nyolcvan felé megcsinálni, egyrészt, mert simán meg lehet, másrészt, mert nagyobb biztonságot ad. Ezek szerint idén 415 pontod volt?

2017. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szomorú, ha az ember ilyen szülőkről hall. A lányom is most érettségizett, de soha nem tiltottam volna meg neki egyetlen szakot sem. Csak terelgetni próbáltam, de tiltani nem..Ha nincs más választásod, akkor kezd el, de saját szomorú tapasztalat(anyám ilyen uralkodó alkat), próbálj meg minél előbb leválni róluk, mert megmérgezik az életedet...:-(
2017. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Ja nem mellesleg anyám tavaly majdnem engem is elkényszerített gyógyszerészetre, ráadásul pótfelvételivel, hogy így meg úgy aggódnak értem, hogy mit fogok csinálni egyetem nélkül (legalábbis az elején nagyjából így próbálták retorikailag árnyalni), most meg megy a büszkeséghadjárat facebookon meg a családban meg a kollégák előtt, hogy mennyire szuper emelteket írtam, és hogy mindig is tudták, hogy meant to be vagyok az orvosira. :D Mármint, tudom, hogy komolyan gondolták most és akkor is, de nekem anno esélyem sem volt az emeltjeimmel, mert olyan gimibe jártam, ami teljesen mást követelt meg. A saját tapasztalataimból kiindulva tényleg alap, hogy a családod érezteti, hogy már keresik a legális utakat arra, hogy kitagadjanak, aztán ha egy kicsit kiállsz magadért, egyrészt, elkezdenek támogatóak lenni, másrészt, másodszorra amúgy is sikerülni fog, és akkor már megint ugyanúgy a kis büszkeség leszel, akit mindig is támogattak, ahogyan azelőtt is az voltál. :D Nem mondom, hogy az én családom és a te családod ugyanolyan, ha rendszeresen érzelmi zsarolóak vagy abuzívak a szüleid, nyilván az egész más megítélés alá esik, de az a benyomásom, hogy nálad is könnyen lehet, hogy hasonló (lesz) a sztori. :)
2017. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

417 pontom van, csak a DE-re jelentkeztem. PT-re elég lett volna, de oda szintén nem jelentkeztem. Pedig a fogorvosit ezerszer szívesebben végezném, mint a gytk-t.

Első helyen volt: DE-ÁOK, másodikon DE-GYTK, harmadikon DE-ÁOK orvosi diagnosztika.

Annyira bánom, hogy nem írtam be a fogorvosit. Nem is néztem utána, hogy tulajdonképpen mi is az. Viszont érettségi után elég sok szabadidőm lett és rájöttem, hogy mennyire tetszik a fogorvosi, de azért nem annyira, mint ha általános orvostudományt végeznék. Háziorvos szeretnék lenni. Nagyon remélem, hogy jövőre már felvesznek.

2017. aug. 20. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!