Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász vagy pszichológia...

Jogász vagy pszichológia szakkal lehet több mindent kezdeni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Talán jogásszal minimálisan több az esélyed, de mindkettő telített divatszak, nagy a túlképzés
2017. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. júl. 23. 16:03
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Telített divatszaknak is csak az nevezi a jogászt akinek semmi fogalma a témáról. Jogász diplomával rengeteg lehetőséged lesz és biztosan el fogsz tudni helyezkedni. Kivéve, ha nem értesz ahhoz, amit csinálsz, de ez mindenhol így van.
2017. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Kérdésre válaszolva a jogásszal tudsz több mindent kezdeni, a legjobb humán szak elhelyezkedés és fizetés szempontjából is.:)
2017. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Igen utolsó? Akkor az én jogász ismerőseim miért nem tudnak elhelyezkedni? Még a gyakorlati helyükre se kellenek, a 29 főből háromnak sikerült ügyvédbojtári munkát kapni, a többieknek még ezt sem. És nem rossz eredménnyel végeztek.
2017. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ügyvédnek kellett volna menni, az már jóval kockázatosabb, az alkalmatlanok rögtön elvéreznek, mert nagy a verseny. Az állami szférában viszont biztos az elhelyezkedés és a (hosszú távon) jó fizetés.
2017. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
69%
Az a baj, hogy mire elvégzed már tényleg teljesen telített lesz a munkaerőpiac ezen a téren. Nagy probléma, hogy a gimnáziumokban egyenesen lenézik azt, aki nem jogi/orvosi egyetemre megy tovább. Manapság már jobban jársz, ha inkább egy "könnyebb" egyetemet és szakot választasz, mert egyre kevésbé számít a papír, és egyre jobban a munkatapasztalat. Jogi egyetem mellett pedig aki el tud menni dolgozni, az előtt le a kalappal. Én eddig akárhány állásinterjún voltam (igaz teljesen más irányban dolgozom mint a jog vagy pszichológia) de sose kérdeztek rá, hogy milyen volt az egyetem, hova jártam stb, mindig a munkatapasztalatom érdekelte őket.
2017. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyik sem olyan, amivel szinte tuti nem lehet, tehát lehet velük állást találni, de nem olyan egyszerű mint informatikus, vagy mérnöki diplomával. Olyan közepesen nehéznek mondanám mindkettőt, és kb egy szintre sorolnám ebben a tekintetben. Mostmár egyre több helyen alkalmaznak pszichológusokat.
2017. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán ott van a probléma, hogy az ilyen "ismerősök" menő ügyvédek, bírók, ügyészek akarnak lenni - és valószínűleg 0 év tapasztalattal. Ezek nem jön könnyen és nem is lesz mindenki sikeres.


A jogász végzettség eléggé széleskörűen felhasználható, nem csak a fent említett 3 munkakört lehet betölteni vele. Aki dolgozni akar, az talál vele munkát.

2017. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
5: Nem a Károlira kellett volna menni. Elsőre nehezen indul a pálya. De ma már a frissen végzett jogászok válogatnak, egyre kevesebb a végzett (mivel alig van áll. fin. hely). Amúgy azt válaszd, ami érdekel. Jogászként persze sok minden lehetsz, de a sok minden azt jelenti, hogy van egy csomó állás, ahol valójában nem a jogi tudásodat használod. Szakvizsga (vagy ha elméleti jogász lennél PhD) nélkül a jogi diploma önmagában semmi, a változó szabályok miatt erősen avuló tudás.
2017. aug. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!