Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri a mai világban pszichol...

Megéri a mai világban pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Igazából ez minden vágyam, nagyon eltökélt vagyok ezzel kapcsolatban. Van elég akaraterőm hozzá. Csak azt nem tudom, megéri-e. Netán ha elvégzem az egyetemet, eltudok-e majd helyezkedni, fizetés szempontjából megéri-e. Tudom az is számít, hogy jó időben légy jó helyen, meg a kapcsolatok persze... Adjatok tanácsot :)
2010. máj. 25. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, sokkal jobban megéri, mint korábban.
2010. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rengetegen tanulnak ma pszichológusnak, én mégis azt gondolom megéri: sok a panaszos/sérült/problémás/segítségre szoruló ember, sőt egyre több; bizonyos ágai hiányszakmák, vagy pedig nyugdíjas állások. Én pl. lennék bölcsi pszichológus...
2010. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igen,üldögélsz egy szobában és hallgatod az embereket---több ezer forintos órabérben:))))))
2010. máj. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem éri meg, így is túlkínálat van és több mint 1000 pszihológus fut ki évente, és egyre többen akarnak oda menni és egyre több helyen lesz pszihológus képzés. Ennek ellenére ha te vagy a legjobb és elhelyezkedtél nem fog felkopni az állad:-)
2010. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ez minden vágyad, akkor miért érdekel, hogy megéri-e?

Én orvos akarok lenni, sokan mondják, hogy nő vagyok, nem éri meg annyit tanulni, sokára szülhetnek majd, ügyelnem kell majd, nem éri meg az egész, stb. De engem nem érdekel, először kerüljek be, aztán pórbálom majd úgy alakítani az életem, hogy a "legtöbbet" hozzam ki belőle.

Tény, hogy mindig fiatalon szerettem volna anyuka lenni, de vannak helyzetek, akkor kompromisszumot kell kötni.

2010. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor=amikor
2010. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elég sok van belőle, de aki valóban jó pszichológus, annak megéri, a gyengéknek nem, mert nem lesz páciensük
2010. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

háát én is pszihológus akartam lenni. de nagyon nehéz bekerülni, nehéz elvégezni, és sokáig is tart. ez még nem lenne gond. de arányaiban nincsenek annyira megbecsülve illetve megfizetve. van egy ismerősöm, tanár és pszihológus is, nagyon jó szakember... és egyáltalán nem keres sokat. úgyhogy én úgy döntöttem, hogy inkább egy másik szakmát tanulok, mert ugyanennyi energiával sokkal megbecsültebb munkát is kitanulhatok.

de ha ez az álmod, akkor nem érdemes feladni. viszont nézegess más egyetemeket is, hátha van más is, ami megtetszik.

2010. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!