Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy valaki 89-es IQ-val elvégezze az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

Voltam 2 éve egy pszichológusnál, ő csinált nekem intelligencia tesztet. Azt mondta, hogy 89 az IQ-m, ez átlagon aluli intelligenciát jelent és szerinte nem kellene orvosi egyetemre mennem. De oda húz a szívem, nagyon sokat harcoltam érte 12.-ben, az összes érettségim 5 lett és kaptam is egy SMS-t 26-án, hogy élertem Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karára a ponthatárt. :)

Viszont nagyon félek, hogy nem fogok-e ott kibukni, nem fogok-e "bekattanni", mivel tisztában vagyok vele, hogy ott egy szemeszter alatt többet fogok tanulni, mint 4 év alatt kellett az érettségire. Igaz nagyon nagy szorgalommal el fogom tudni végezni? Csak én kellek hozzá, megpróbálom elfelejteni ezt az egész alacsony intelligencia dolgot. De nem megy.. ez a mondat kísért 2 éve, ahogy mondja a pszichológus. Jobb lett volna, ha nem kíváncsiskodom pályaválasztási teszttel, de megerősítést szerettem volna.. erre kaptam eltántorítást.


2017. aug. 23. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha kitűnőre érettségiztél, biztosan nem 89-es az IQ-d. Ne egy pancser pszichológus véleménye alapján dönts a jövődről!
2017. aug. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez kamu.


89-es IQ-val akármilyen szorgalmad van, normális iskolát csak akkor végzel el 5-ösre, ha minden tanár puszira beírta volna az 5-ösöket.

2017. aug. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Aki eléri a bejutási ponthatárt, az megfelelő szorgalom mellett el is végzi az egyetemet. Az orvosihoz segg kell és nem ész. Valahogy így fejezte ki magát egy főorvos ismerősöm, akinek 2 testvére van, az egyik vegyésznek ment, a másik francia nyelvszakos bölcsésznek. Főorvos ismerősöm szerint a 2 testvérének sokkal többet kellett tanulnia, mint neki.
2017. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
58%
Ne hallgas masra folleg egy agy turkaszra... ha neked ez az almod valositsd meg csak az akaratod kell engem is erdekel az orvos tudomany kisgyermek korom ota csak en apollono szeretnek lenni csak hat meg itt az eretsegi :)ha de bar nekem egeszsegugyi okok miatt akarnak le beszelni rola de hem hagyom magam :) meg kell probalni meg ha nem is sikerul kuzdeni kell az almokert :)
2017. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
27%
Ha tényleg 89-ces az IQ-d, akkor nagyjából annyi esély van a dologra, mintha valaki egy atomrobbanás közepén állva abban reménykedik, hogy kisebb égési sérülésekkel megússza a dolgot...
2017. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

nálunk volt gimiben egy srác aki minden szart bemagolt, 4,7 fölötti volt az átlaga mindig aztán negyedikben voltunk IQ teszten és valami 96 jött össze neki.


Voltak sokkal rosszabb átlaggal rendelkező tanulók akik meg hozták a 120 fölötti eredményt. Szerintem simán végig lehet úgy csinálni a gimit jó eredménnyel, hogy nincs 130-as IQ-d.

2017. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy paradox helyzet. Ha 5-ös a bizonyítványod + felvettek a Semmelweiszre, akkor nem 89 az IQ-d. Viszont, ha mindent elhiszel egy kóklernek, akkor lehet, hogy tényleg annyi.
2017. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Gondoljátok, hogy átvert a pszichológus? Nagyon örülnék, ha így volna és végre elfelejteném az egészet.

Őszintén mondom, hogy nagyon nem volt szimpatikus nekem az a nő. Sőt mi több, szerintem én sem neki. Folyton csapkodott, türelmetlen volt, megalázóan beszélt velem. Gondolkodtam, hogy felállok és eljövök, de megvártam a végét. Bár ne vártam volna. Túlzás nélkül mondom, hogy az önbizalmamon hatalmas sebet ejtett azzal a néhány perccel, amíg elmondta, hogy milyen eredményeket lát.

Konkrétan azt mondta, hogy matematikából a korosztályom 95 százaléka jobban teljesít nálam, ennek ellenére 86 % lett a középszintű matematika érettségim. Megcáfolom a kijelentését, mert ha igaza volna, akkor az évfolyam 95 százalékának 86 % fölötti matematika érettségit kellett volna írni, de ez nem így történt.

Viszonylag jó kapcsolatot alakítottam ki a gimnáziumi tanáraimmal (na jó, 1-2 kivétel: pl. a saját osztályfőnökömmel, aki a történelmet tanította), de nem gondolom, hogy emiatt kaptam 5-öst a középszintű érettségikre. Az emeltszintűeket nem a saját gimnáziumomban írtam, azt teljesen ismeretlen tanárok javították, szóbelizni is idegen tanárok előtt voltam biológiából és kémiából.

2017. aug. 23. 23:33
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy 89-es az IQ-d, de ha igen, akkor is lehetséges, hogy szorgalommal pótolni tudod. Eddig legalábbis sikerült, még ha kisebbek is voltak az akadályok.


El kell kezdeni, az első félévben úgyis rögtön látni fogod, ha esélytelen. De szerintem menni fog. Nem kell túlmisztifikálni az orvosi egyetemet, mivel ott a szorgalom sokkal többet ér, mint az intelligencia. Ez nem egy villamosmérnöki kar, amit alacsony IQ-val tényleg szinte lehetetlen végigcsinálni.

2017. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

pszichológusok... pfhhh

10-ből 1 az, aki valóban érti a dolgát, de még annak az egynek sem biztos, hogy javadra válik a tanácsa...


menjél szépen az orvosira, és majd meglátod, mi lesz, hogy lesz...

2017. aug. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!