Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel szakra...

Pénzügy és számvitel szakra szeretnék menni Pestre. Nem bízom abban, hogy bekerülök államira, marad hát az önköltséges. Az anyagi hátterem eléggé instabil. Melyik egyetemet válasszam? Folytatás lenn.

Figyelt kérdés
Melyik egyetemet ajánlanátok? BCE-ről mondták azt a legtöbben, hogy oda érdemes menni, mert onnan tuti állással jössz ki, viszont az a legdrágább. Vállaljam be a BCE-t, és a lehetőséget, hogy diákhitelt kell felvennem, vagy reménykedjek hogy közben átkerülök államira vagy menjek a kevésbé ajánlott BGE-re, ahol valamivel olcsóbb az önköltséges, de nem olyan neves egyetem. Vagy nem annyira számít a munkaadónak az egyetem? Mit ajánlanátok?
2017. aug. 24. 23:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

És érzed magad elégnek ahhoz, hogy elvégezz egy nehéz sulit? Ezt nem rosszindulatbol kérdezem, hanem tényleg érdekel. Mert én például elkezdtem Szegeden egy szakot, de annyira nehéz volt, hogy hiába neves iskola az SZTE, egyszerüen nem birtam és muszáj voltam egy gyengébb egyetemre átmenni.


Munkaadonak egyébként számit, pont most irtam egy kérdéshez, hogy olvastam, álláshirdetéseknél volt aki kikötötte, hogy elsösorban a BCE-n tanultak jöjjenek. Viszont az is nagyon számit, hogy mekkora tudásod van. Szerintem a legfontosabb, hogy még egyetem alatt kezdj el diákmunkát egy neves cégnél, mert könnyebben felvesznek mindenkit, és ha már benn vagy, lehet benn is maradsz diploma után, de akkor is jol néz ki majd az önéletrajzodban ha esetleg váltasz.


Viszont ami eszembe jutott, akkora különbségek vannak a tandijak között? Ha csak 30-40 ezer forint, akkor szerintem ne ez legyen az elsödleges szempontod iskolaválasztásnál. Oda menj amit valoszinüleg el tudsz végezni. A BGE-n tanulok is elhelyezkednek valahol, ha nem lenne munkahelyük akkor nem is lenne már ez a szak az iskolájukban..

2017. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom hogy ne az a pár 10.000 Ft legyen a lényeg. És igen, a legjobban azzal jársz ha utolsó évben elmész gyakornoknak és lesz munkatapasztalatod vagy nyelveket tanulsz. Munkád jó eséllyel lesz akkor is ha a BGE-t választod.
2017. aug. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Sulek Péter válasza:
88%

Nyilván a BCE Magyarorszég egyik legjobb Egyeteme, ha nem a legjobb, de a BGE is benne van a legjobb 3-ban.

ÉN a BGE-re jártam nagyon kemény gyakorlatias, ha van hozzá érzéked és keményen tanulsz el tudsz helyezkedni.

Bár ez mindenhol így van.

Mondják még a BCE-re nehéz bekerülni könnyebb benntmaradni, a BGE-re könnyű bekerülni,de kutya kemény.

A BCE eméleti a BGE gyakorlati tudást ad jobban, ami szerintem életképesebbé tesz, de a te döntésed.

2017. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
1, nem érdekel, kinek honnan van diplomája. Teszt van. Amit az okj- s mérlegképesek jobban szoktak teljesíteni, mint a diplomások... Főiskolásból a zegen végzettek szoktak a legjobbak lenni... De én kimondottan számviteli területre interjúztatok.
2017. aug. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kedves #4-es, milyen területre interjúztatsz?
2017. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#1 Igen, én úgy gondolom, hogy bírnám :) És elég jelentős a különbség, 100 000ft :/ Ezért kérdem
2017. aug. 25. 11:59
 7/17 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a válaszát, de mii az a zegen?
2017. aug. 25. 12:01
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha 450 pontot nem tudsz összeszedni, akkor mitől vagy benne ilyen biztos hogy bírnád? Nem bunkóságból, komolyan érdekel.
2017. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#7: Zeg alatt Zalaegerszegre gondol a válaszoló, bár nem én írtam azt a választ.
2017. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szóval több okból is... Egyik az, hogy külföldi vagyok... 450 pontot még mindig kényelmesebben tudnék összeszedni, mint 460-at, amennyi általában a ponthatár szokott lenni.És ugye emelt szintű matekot kell csinálni. Na most én külföldről vagyok, és nálunk nagyon sok minden más. Néhány képlet, a gondolkodási mód ahogyan a matematikát tanítják és a jelölések. Na most én szeptembertől fogok elkezdeni járni egy magyarországi matematika tanárhoz, és nem vagyok benne biztos, hogy az érettségi idejére mindent sikerül elsajátítanom, ami különbözik a két ország matematikai elvárásai között. Nyilván ha hamarabb rájövök hogy ez fog rám várni, hamarabb elkezdtem volna ezt az egészet és most nem lennék ilyen bajban :/
2017. aug. 25. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!