Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel szakra...

Pénzügy és számvitel szakra szeretnék menni Pestre. Nem bízom abban, hogy bekerülök államira, marad hát az önköltséges. Az anyagi hátterem eléggé instabil. Melyik egyetemet válasszam? Folytatás lenn.

Figyelt kérdés
Melyik egyetemet ajánlanátok? BCE-ről mondták azt a legtöbben, hogy oda érdemes menni, mert onnan tuti állással jössz ki, viszont az a legdrágább. Vállaljam be a BCE-t, és a lehetőséget, hogy diákhitelt kell felvennem, vagy reménykedjek hogy közben átkerülök államira vagy menjek a kevésbé ajánlott BGE-re, ahol valamivel olcsóbb az önköltséges, de nem olyan neves egyetem. Vagy nem annyira számít a munkaadónak az egyetem? Mit ajánlanátok?
2017. aug. 24. 23:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jajj és azért van szükség egyáltalán a matematika emeltre, mert nálunk nem kötelező a töri, ezért nem tudják a bizonyítványos módszerrel számolni... szóval hiába lesz meg tiszta 5-ösre minden érettségim meg voltam tiszta 5-ös eddig, sajnos ez nem nagyon fog számítani
2017. aug. 25. 19:54
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ki mondta neked, hogy különbség van a két ország matekja között? A matekot valakik kitalálták, nehogy azt hidd, hogy minden országban újragondolták az emberek.


Nem a saját országodban érettségizel? Akkor miért kezdesz Magyarországon különtanárnál? Nem rosszindulatúak a kérdéseim, szimplán érdeklődés. Ha nem akarsz, nem muszáj rá válaszolni.

2017. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Pénzügy-számvitel mindig 450 szokott lenni, nem tudom honnan szedted a 460-at.
2017. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy tényleg nem bunkózásból kérdezed, hanem ilyen kulturáltan érdeklődsz. Van egy osztálytársnőm, aki Magyarországról jött át, és vannak dolgok, amiket ők már tanultak, de mi még csak most vettük át. És a csajszi azokat a képleteket használja, amiket ott tanult. Az eredmény full ugyan az, csak a módszer más. És mondjuk a mi matektanárnőnk 1-est adott rá, mert csak az eredményt fogadta el pontként. Valamint beszéltem pár emberrel, aki innen ment át MO-ra (többek között az igazgatóhelyettesnőnkkel is) és mindenki arra figyelmeztetett, hogy rengeteg minden más, magában a felfogásmódban és a logikai menetekben is, a magyarországira át kell szoknia az embernek.
2017. aug. 25. 23:25
 15/17 A kérdező kommentje:
Szóval náluk nem lehet matematika emeltet csinálni, ezért mindenkinek MO-ra kell jelentkeznie ha emeltet akar csinálni (hihetetlen, mi?. Valószínűleg azért, mert ugye magyar nyelvű gimnáziumba járok, és magyarul gondolom ebben az országban nem lehet emeltszintűt csinálni.
2017. aug. 25. 23:28
 16/17 A kérdező kommentje:
Jajj és még annyi hogy megmutatta az ottani füzetét, és számunkra teljesen ismeretlen képleteket mutatott :D
2017. aug. 25. 23:33
 17/17 A kérdező kommentje:
De akkor még mindig nem jutottam előbbre. Akkor ha jól értelmezem a gyakorlatias és inkább az elméletiesebb iskola között kéne választanom, de azért a pénz is eléggé számottevő.BME akkor ki is esik?
2017. aug. 25. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!