Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lerakhatok igy meg egy szakmat...

Lerakhatok igy meg egy szakmat nappalin?

Figyelt kérdés

Leraktam egy szakmat.

Elkezdtem az erettsegit, de kettobol buktam, oszinte leszek, nem amiatt mert h@lye vagyok, hanem nem kotott le. Szakman 3evig semmit nem tanultunk kb, es ezutan nehez is volt felvenni a ritmust.

Most meg jobban belegondolok, egy jobb szakma, nekem tobbet er mint az erettsegi. Karosszeria lakatosnak mennek, imadom az autokat, szivesen dolgoznek bontokba, tehat tenyleg szeretnem csinalni. (Tudom, lenezett szakma, de jo a fizetes, es elobb utobb igy ha osszefogok valakivel, akar egy sajat ceget is vezethetnek a kesobbiekben.)


Decemberben leszek 20eves, lerakhatok szerintetek meg egy szakmat nappalin?

15evesen maskepp lattam a vilagot, megbantam, hogy nem ezt a szakmat tettem le, amit most szeretnek. A masik szakmaval nem lehet megelni, amit most szeretnek elvegezni, azert annak van jovoje, es jobban is erdekel. Persze mellette meloznek, nem arrol van szo, hogy budos a munka, csak igy jobban belegondolva, megerne +3ev, es akkor azzal foglalkozok ami erdekel is es szeretem. Nem mindegy mivel foglalkozik az ember 40-50evig... :)

Negativumokkal kimeljetek!

Elore is koszonom a valaszokat!



2017. aug. 26. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne lenézett munka a karosszéria lakatos? Egyet tudok a környékünkön, de annyi munkája van, hogy nem tudom elvinni az autómat. Az apósomét nemrég vittük el, és kipengettünk 100e ft-ot. Azon ne aggódj, hogy nem tudnál belőle megélni.
2017. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sokan hidd el, lenezik mert koszos munka.

Tudom, ebbol megtudnek elni! :)

Abbol nem tudnek, amit mar elvegeztem. Mindenkivel aki elottem es utanam vegezte el, mindenki panaszkodik, hogy kitorolhetik/juk a seggunket vele konkretan. Ezert is szeretnem lerakni a karosszeriai szakmat! :)

2017. aug. 26. 16:13
 3/5 A kérdező kommentje:

Most igy utana olvastam...

25eves koromig 2 szakmat le lehet ezek szerint rakni ingyen nappalin.

Ez igaz akkor?

Mai nap dontottem el, hogy nem megyek potvizsgazni, igy jovoheten iratkoznék be a karosszeriai szakmara.

2017. aug. 26. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Estin tanulhatsz 25 fölött is ingyen.
2017. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Elméletileg 2 képzés ingyenes, de a másodikat csak estin csinálhatod. De szerintem a legtisztább ha bemész a suliba és megkérdezed.

Bíztatásképp: Nekem a nagypapám karosszéria lakatos, most már nyugdíjas de így is sok munkája van. Saját műhelye van az udvarán, vállalkozást nyitott belőle. Fiatalabb korában voltak tanulói is meg alkalmazottak. Most már 70 felett van, mindenük meg van, elég jól élnek, de annyira szereti a munkáját, hogy nem igazán tudja abba hagyni. :)

Én is arra szavazok, hogy mindenképp csináld meg ha téged ez érdekel. És jól fogsz vele járni mert keresett szakma és mindig lesz munkád vele. Lehet, hogy olajos, meg koszos lesz tőle a kezed, de majd kiázik a tengerben. ;) Sok sikert!

2017. aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!