Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek? Van...

Mi legyek ha nagy leszek? Van elképzelésem, de nincs konkrétum. Ja, és a rajzzal szeretnék továbbtanulni.

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és hetedikes leszek. Szeretem a rajzot és a matekot is értem. Az irodalomból maximum a fogalmazások és a versek jöhetnek szóba. Az angol kényes téma, de azzal meg tudok birkózni. A természet viszont teljesen hidegen hagy. Azt viszont már tudom, hogy a rajzzal szeretnék továbbtanulni, vagy esetleg a technikával és irodában szeretnék majd dolgozni és tudom, hogy sok ilyen munka/ állás létezik, de kérlek, hogy írjátok le amit érdemesnek találtok.

2017. aug. 27. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát a rajz az pont nem kapcsolódik az irodához:-D Nézegess ügyviteli esetleg közgazdasági sulikat.
2017. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Most hetedikben bejön majd a fizika (ha eddig nem volt), ha az szimpatikus, akkor valamilyen műszaki pályát mondanék, oda kell a matek és az se árt, ha van némi affinitásod a rajzhoz. Ezen felül még a grafikusi munkát tudnám ajánlani.
2017. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Válassz egy sima gimnáziumot, ahol nincs tagozat, ebben az esetben ráérsz 10.-ben eldönteni majd, hogy melyik tárgyakat szeretnéd az utolsó két évben nagyobb óraszámban tanulni. Bőven van még időd, nem kell 12 évesen elkötelezned magad egy szakma mellett. De egyébként a grafikus tényleg jó ötlet, azt érettségi után ki tudod tanulni. A rajz mellett főleg informatikára lesz hozzá szükséged.
2017. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Építészmérnök, gépészmérnök? Rajzolhatnál is, tervezhetnél is és matekot is használnod kellene.
2017. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
mérnök-rajz, matek fontos hozzá.
2017. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 12 évesen kaptam az égi sugallatot, és a nehéz időkben mindig ez lendített túl a problémákon. Abban is segített, hogy ne induljak el egy olyan irányba, amit később megbánhatok, mert sosem felejtettem el, hogy miért kell küzdenem. Ez egy nagyon király érzés, és szerencsés az, aki már fiatalon megtalálja a saját útját, ám azt is érdemes tudnod, hogy ez nem feltétele annak, hogy boldog legyél. Az elköteleződés hátránya lehet (ami alól nem vagyok kivétel), hogy túlságosan beszűkülsz, mert csak egy dologra akarsz koncentrálni. Fiatal vagy, neked még nem kell, hogy kőbe vésett céljaid legyenek, kísérletezz, ismerkedj bátran.


De, hogy mondjak is valami hasznosat, én rajzfilm stúdióban vagyok animátor, és bátran ajánlom bárkinek ezt a szakmát, aki héliumból van és nem képes kétlábon a földön járni, de a felhők közötti fantáziavilágban nagyon is jól érzi magát. :)

2017. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz rajzolni, akkor a grafikust ajánlom.

Ha a matekkal is foglalkozni akarsz, akkor lehetsz gépészmérnök vagy építészmérnök, esetleg formatervező mérnök.

Ha szeretsz irodában lenni, akkor még a marketinget tudom ajánlani, készíthetnél grafikai reklámanyagokat is. Mondjuk ott hátrány lehet, ha a fogalmazási készségeid nem a legjobbak, de azok még fejlődhetnek.

2017. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!