Mit tegyek, ha megbukok pótvizsgán?

Figyelt kérdés
9.es vagyok, és így 8.után nagyon lerontottam valahogy, de nem csak a szüleim ,hanem úgy érzem magam is megölöm!! Nem akarom újra járni a kilencediket + ha megbukok, mi lesz az egyetemmel/főiskolával?!!!!!!

2017. aug. 30. 10:33
 1/6 A kérdező kommentje:

illetve 25%ot értem el ezért ma feleltem.

Hogyan mérik a felelést? A pontokat stb?

2017. aug. 30. 10:34
 2/6 anonim ***** válasza:
A 9.es bukás nem befolyásolja az egyetemet/főiskolát. A pótvizsga pontozása a tanártól függ, ha legalább képben vagy akkor azért át szoktak engedni. Ha nem akarsz újra járni egy osztályt legközeleb tanulj, nem csak úgy valahogy magától romlik le a jegy, meg azt ne mond hogy 1 éven keresztül nem tűnt fel hogy zele vagy egyesekkel. A megölöd magad meg felesleges hiszti, tanulj normálisan. Itt volt az egész nyár felkészülni, ha éltél vele akkor át kell menned. Ha a nyári tanulást is mellőzted akkor legalább az évismétlésből tanulsz. Az egyetemre meg a 11-12. jegyei a fontosak illetve főleg az érettségin múlik a dolog.
2017. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így jártál, legközelebb ez egy tanulság lesz.
2017. szept. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nem ezt kérdeztem. Se gáz
2017. szept. 3. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Buktál végül vagy sem?
2017. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem járok középiskolába, idén leszek 24, minden évben pótvizsgáztam valamiből. Amúgy nincs vele baj, annyi lesz inkább, hogy a hátralevő életedben sokkal jobban kell küzdened majd az érdekeid érvényesítéséért. Az érettségim megvan, jelenleg minimálbéres munkám van. Amúgy hozzáállás kérdése lenne az egész és az idő tudatosítása magadban: hogy mit jelent a 24 óra, a 8 óra hossza, az 1 év, stb. Amíg 15-18 éves vagy, nem fogod úgy érezni az idő múlását, az érettségi közeledtével lesz olyan, hogy minden perc nagyon értékes lesz, szinte repülni fog az idő. Amikor leérettségiztem, akkor nyáron úgy éreztem, hogy végtelenül szabad vagyok és végtelen a világ. De amint lassan tudatosult bennem, hogy semmim nincs, akkor jöttem rá, hogy sajnos minden nyomorult napon létezni kellene valahogy. Amikor először dolgoztam, akkor tudatosult bennem úgy igazán realizálva a munka fogalma és az idő fogalma. Innen visszatekintve azt látom, hogy nem szabadultam meg se a korán keléstől, se az időtől, se az időpontoktól, stb. Valahogy mindem egyes napon helyt kell állni mindaddig, amíg a Föld forog. Innen visszatekintve nagyobb önállósággal és felelősségteljesebb, tudatos hozzáállással simán emelt szintezhettem is volna több tantárgyból is.

Amúgy neked is el tudom mondani, hogy akármilyen idős is vagy, akármit is adnak, mondanak a szüleid, tulajdonképpen egymagad vagy a világon, ameddig nem tettél valamiért energiabefektetést, addig semmid nincs. Egyedül és nincstelenül vagy a világban. Akár iskolában, akár munkahelyen, akár otthon vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Ha átmész, akkor átmész, ha nem, akkor nem. Ha én is megbuktam volna, akkor lehet most nem gépelném ide eme sorokat, vagy éppen többet is gépelnék, de tulajdonképpen azt csinálsz a világban amit akarsz.

Az iskolából ha kikerülsz, az életben csak és kizárólag a saját tudásod és képességeid alapján boldogulhatsz. Tényleg nincs más. Vagy odateszed magad és lesz valami, vagy nem csinálsz semmit és nulla lesz az eredmény. Az életben ha elbuksz, semmi és senki nem fog megsajnálni csak azért mert elbuktál vagy rosszul sikerült valami. Most ha elégtelent kapsz, legfeljebb elvesztesz egy évet azzal, hogy újrajárod az adott évfolyamot. De nincs benne semmi rossz, majd ha valamivel idősebb leszel rájössz minderre te magad is saját magadtól.

Remélem a kis leírásom alapján kezded sejteni, hogy miért kell küzdened és mit kell szenvedni.

2018. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!