Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most leszek 9. -es és ha...

Most leszek 9. -es és ha dietetikus szeretnék lenni innentől milyen tanulónak kell lennem?

Figyelt kérdés

Köszi a válaszokat.

Ja és külföldre mennék szóval kérlek most ne azt írjátok hogy ne tanulj annak .

Koooosszi


2017. aug. 30. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem számítanak a kilencedikes jegyek
2017. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg a tizedikes jegyek sem -

Csak az utolsó két év jegyei

2017. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó két év jegyei nem feltétlenül a 11. és 12. osztályt jelentik, hanem azt az utolsó két évet, amiben az adott tantárgyat tanultad. Nálunk például földrajzot, kémiát és biológiát sem tanultunk négy évig, hanem csak az első két vagy első három évben, tehát akkor abból számolják majd a pontokat. Nyilván ez csak egy jegy, a természet tudományos tantárgy (mert minden mást 4 évig tanulsz), tehát sok nem múlik rajta.

Nézd meg a felvételi követelményeket, célszerű azokra a tantárgyakra ráhajtani.(Egyébként nem akarok hülyeséget mondani, javítsatok ki, ha nem így van, de én úgy tudom, hogy a dietetikus az csak egy választható szakirány és nem egy önálló szak.) Az a lényeg, hogy tanulj, szerezz jó jegyeket, mert az csak a javadra válik és ha esetleg meggondolnád magad, akkor még mindig lesz bőven választási lehetőséged.

2017. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én dietetikusnak tanulok, most leszek másod éves az egyetemen.

Gimiben végig 4,7 körül volt az átlagom, a középszintű érettségim minden tárgyból 80% körüli volt, (volt ami kevesebb lett 2%al volt ami több 5-el). Van egy angol középfokú nyelvvizsgám, emelet érettségim nem volt és plusz pontot semmire sem kaptam. Mindig is jó tanuló voltam, de éppen hogy bele fértem a ponthatàrba. Így utólag visszagondolva mégtöbbet tanultam volna gimiben, mert az egyetemi vizsgàimhoz képest a gimi egy semmi.... ha szorgalmas vagy és megvan benned az elhivatottság akkor nem lesz probléma.

2018. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!