Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ-t választanátok...

Melyik OKJ-t választanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

Ezeket az OKJ-kat elfogadják a felvételin a választott szakra (nemzetközi gazdálkodás) és jelentősen megkönnyítené a helyzetem, ha kapnék még plusz pontokat. Alapvetően nem az a célom, hogy az OKJ-val helyezkedjek el, hiszen azért tanulok majd tovább egyetemen, ugyanakkor szeretnék valami normálisabb és értelmesebb OKJ-t tanulni. Szerintetek melyiket kellene választanom?


környezetvédelmi technikus

pénzügyi termékértékesítő

pénzügyi-számviteli ügyintéző

idegennyelvű ipari és kereskedelmi ügyintéző

irodai titkár

Kereskedelmi képviselő

Kereskedő

Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző

Idegenvezető

Turisztikai szervező, értékesítő

Vendéglátásszervező

Fodrász

Fotográfus és fotótermék-kereskedő

Kozmetikus

Látszerész és optikai árucikk-kereskedő


2017. szept. 1. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemzetközi gazdálkodáson elfogadják a fodrászt meg a kozmetikust? Milyen megfontolásból?

Amúgy ha ezek közül kell választani, akkor PSZ ügyintéző, esetleg irodai titkár.

De akkor már miért nem végzel el inkább egy FSZ képzést? Ha a záróvizsgád 5-ös lesz, 30 pontot kapsz, szemben az OKJ 24 pontjával, plusz egy rakat kreditet később elismertethetsz, amivel a képzési időd is rövidül.

2017. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy ezeket nem fogadják el plusz pontnak az egyetemen, de egyébként pl. a fodrász OKJ 3 éves képzés
2017. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De most őszintén: milyen 5letet adjunk olyannak, akinek fogalma sincs miből szeretne megélni 30 éven keresztül?
2017. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, szerintem te nem olvastad végig a leírást. Írtam, hogy nem ezekkel szeretnék majd elhelyezkedni.


Igen, valóban van nagyon sok olyan szakma, amit elfogadnak gazdaságtudományok területén, először én sem akartam elhinni, de így van. Hülyeség mert tényleg nincsen hozzá semmi köze, de a táblázat és kódok alapján számít. Nem szeretnék felsőoktatási szakképzésre jelentkezni, én egyáltalán nem tartom jó megoldásnak, nekem nem szimpatikus. Egyébként én úgy tudom, hogy szakképesítésért plusz 32 pont jár. Találtam rövidebb OKJ-kat, amiket akár távoktatásban is el tudnék végezni (ezeket is beszámítják), így akár rögtön jövőre is tudnék jelentkezni az egyetemre. Én is úgy gondoltam, hogy célszerűbb gazdasági területet választani, hiszen annak legalább van köze a szakhoz, amit később tanulni szeretnék.

Köszönöm!

2017. szept. 1. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!