Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Leövey...

Mi a véleményetek a Leövey Klára Gimnázium természettudományi karáról? Bekerülhetek onnan orvosira? Milyenek a tanárok?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a tagozaton mennyire erős az angol nyelvoktatás vagy csak a természettudományi tantárgyakra mennek rá?

2017. szept. 4. 16:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ha pécsről van szó akkor Babits Mihály Gimnázium biofizika szakról jobb esélyekkel indulsz :)
2017. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat! A budapesti Leövey Klára Gimnáziumra gondoltam.
2017. szept. 5. 10:55
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Nos ?
2017. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen.Várom továbbra is a válaszokat! Senki nem jár oda,aki tudna valami infót adni róla?Mindjárt itt a félév!
2017. okt. 9. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Az angol nyelvoktatás sávosan zajlik, szóval ha a szintfelmérőd jól sikerül, akkor a haladó csoportba kerülsz. Én is haladós voltam, és a csoportunkból mindenki minimum középfokú nyelvvizsgát tett le, de sokan felsőfokút. Határozottan van nyelvtanulási lehetőség, ne aggódj.

A természettudományi karnak nem sok értelme van, első két évben laborotok lesz bioszból, kémiából és fizikából, viszont az érettségire ezek nem készítenek fel, arra csak a fakt fog 11-12.-ben. Viszont őszintén megmondom neked, hogy különtanár nélkül esélyed sem lesz az emelt érettségiken, a fakt édeskevés. Rámennek a magoltatásra, de alapvető összefüggéseket nem magyaráznak el.

Szóval, ha teheted, jelentkezz inkább a Szent Lászlóba, Fazekasba. Ha nem, akkor menj a Leöveybe, de akkor minimum két évig készülj magántanárral, úgy biztosan sikerül majd felvételt nyerned.

2017. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Erre voltam kíváncsi. A Szent Lászlóba mennék, de gondoltam ha nem vesznek fel megyek a Leöveybe, de így biztos nem választom ezt a szakot. Eddig se sokan áradoztak róla. Nem hallottam senkitől, hogy onnan került volna be az orvosira, ezért is kérdeztem meg.Esetleg az angol Nyek-ről van valami infód? Jól meg lehet ott tanulni angolul? Milyen a társaság?
2017. okt. 10. 18:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a NYEK értelmét vesztette, amikor behozták ezt a sávos rendszert. Mert ők teljesen kezdő szintről indulnak, és oké, hogy első évben sok nyelvi órájuk van, de ha kapásból haladó csoportba kerülsz, sokkal jobban jársz szerintem. Hamarabb le tudsz tenni egy nyelvvizsgát és nem kell plusz egy évet ott lenned.
2017. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A társaság változó, volt elég suttyó osztály is, de olyan is, ahol mindenki kitűnő. Szerintem a Leövey egész jó suli, ha nem vesznek fel a Szent Lászlóba, jelöld meg, én is azt tettem.

A közép érettségikre és a nyelvvizsgára nagyon jól felkészített, csak a két emeltemre nem..ezért halasztom már a második évem (szintén ÁOK-ra szeretnék menni).

2017. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Volt termtudosként mondom, hogy nem sok értelme van a szaknak...nagyon fel van kapva és a suli laborja tényleg profi, jól felszerelt, de ennyi. Az első két évben van az ún.laborgyakorlat, de ez kb csak szórakozás, nem nagyon készít fel semmire. Jegyzőkönyvet viszont annál is inkább kell beadni, ebből szedte be nálunk a 3/4 osztály a rossz jegyeket, mert volt egy paraszt tanárunk, aki még egy pontba is belekötött (elment amúgy szerencsére). Ezenkívül viszont semmi pluszt nem kaptunk, nem tanultunk semmit komolyabb szinten, mint a többi osztály, cserébe rajtunk jobban számon kérték és szivattak is. Szóval röviden összefoglalva abszolút nincsenek pozitív élményeim ezzel a szakkal kapcsolatban, a termtudos tárgyakat teljesen megutáltam (és az osztály fele szintén), elegem volt az egészből, teljesen más faktra is mentem.

Magát a sulit viszont nem vetném el, mivel évfolyamtársaim többsége szereti a saját szakját:) főleg a nyeket, haladó angolt meg a törit szokták dicsérni. És a tagozatoknak csak az első két évben van némi jelentőségük, 11.osztálytól faktok vannak és bármit felvehetsz. Mehetsz akár rajz szakosként is emelt kémiára vagy termtudosként művtörire:) az igazi munka úgyis itt kezdődik, a fakt már sokkal nívósabb az alap óráknál és rendszerint tanárt is olyat adnak, aki tényleg elkötelezett a tantárgya iránt és nem csak muszájból tanítja.

Ami pedig az angolt illeti, majd kell írnod egy szintfelmérőt és az alapján bekerülsz egy csoportba. Viszont ha az túl erős/gyenge, akkor átmehetsz másikba is. Szerintem az angol nálunk elég magas színvonalú, a második nyelvek némelyikénél már vannak problémák.

2017. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Lenne még kérdésem.Milyenek az angol tanárok?Jól tanîtanak?Második nyelvként németet vagy spanyolt tanulnék szîvesen.Van vmi infód a német,spanyol tanîtásról/tanárokról?
2017. okt. 21. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!