Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Leövey Klára gimnáziumban...

A Leövey Klára gimnáziumban milyen a természettudományi szak? Milyen a szóbeli felvételi? És milyenek az egyetemre való felkészítésétek? Milyen tanulónak érdemes ide mennie? Hány plusz órával jár? És milyen az iskolai élet?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Szerintem ez a Leövey legerősebb szakja, mert itt tényleg jó a természettudományos teremfelszereltség. Van külön labor, meg mikroszkóp stb. Van laborgyakorlat, ami tényleg olyan, mint a rendes (kell kutatni, labornaplót vezetni, projectek vannak stb. nagyon érdekes).

2. Ha jó az írásbelit felmentenek. Ha nem, akkor a szóbelin bemész, megmondod, hogy kémia, biológia vagy fizika tételt kérsz, és akkor adnak x papírt amiből húznod kell. Max. 25 pont, szerintem a neten (www.leovey.hu) megvannak adva mindegyikre a tételek.

3. Nem tudom milyen az egyetemre való felkészítés, erre szerintem nem is lehet válaszolni rendesen, mivel valószínűleg ez mindenhol más és mindenhol kb. ugyanolyan szintű az egyetemre való felkészítés. Bár szerintem itt viszonylag gyengébb, mert alapból gyenge iskola.

4. 3,5-ös átlagtól felfelé. De a gyengébbeket is behívják időről-időre. 60 pontos központi kell. Szerintem ha ennél jobb tanuló vagy, és tudsz jobbat, hiába a felszerelt term.tud. terem, megérné másikat keresni.

5. Nem értem, mi az, hogy "hány plusz órával jár", a neten fent vannak az óraszámok, ha erre gondoltál.

6. Egy osztályban meg vannak a "menőbbek", és a "vezetőnek születettek", és ez nagyon látszik. Szóval közösségileg is megérné másikat keresni, bár gólyának lenni viszonylag jó. Mindenki külön csoportokba rendeződik, de egyben az osztály viszonylag jól kooperál, de nem hagyják érvényesülni azt, aki "nem menő". Amúgy szerintem nincs sok iskolai program úgy igazán...


Összességében: Kiemeltem a jó tulajdonságait, és a rossz tulajdonságait az iskolának. Szerintem mentősulinak írd be, különben érdemes másikat keresni. Illetve, ha van időd, és nem voltál nyílt napon, megérné, csak egy délután becsekkolni, bemenni, és megnézni, hogy mégis milyen iskola, kicsit körbejárni. Tudtommal beengednek.


Remélem segítettem :)

2014. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Nagyon sokat segítettél. :)

2014. nov. 17. 18:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen az átlagod?
2015. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Behívtak szóbelire?
2015. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!