Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elhasználtam az államilag...

Ha elhasználtam az államilag finanszírozott féléveimből egyet, és jövőre az orvosira szeretnék menni akkor az utolsó félévemet fizetni kell?

Figyelt kérdés

Az orvosi az ugyebár 6 év képzés. Viszont én úgy tudom hogy 12+2 amit a állam fizet az orvosi képzéseken. Tehát most nekem 12+1 félévem maradt? Esetleg az utolsó félévemet fizeni kell majd?

Köszönöm előre is a válaszokat és kérlek nézzetek el nekem ha butaságot kérdezek, nem tudok erről sokmindent.

:)



2017. szept. 4. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csúszol akkor nem. 6 év az 12 félév, orvosin 14 állami van, neked marad még 13. Viszont én azért gyűjtögetnék, nem nehéz összeszedni egy év csúszást
2017. szept. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Felkészülve a legrosszabbra mindenképpen gyűjtögetni fogok :) de azért 1milliot egy félévért nem esne jol kifizetni szóval inkabb majd iszonyatos tanulas lesz.

Köszönöm a választ:)

2017. szept. 4. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a legtöbb csúszó is csak egy félévet dob kútba. Szóval azzal az egy félévvel még egy csúszás is belefér.

Ha úgy is alakul, hogy az utolsót fizetned kell, felveszed a diákhitel 2-t. Simán megéri.

Én a helyedben ettől még belevágnék.

2017. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan hogy van, de ismerősöm is csúszott és nagyon nem 1 milla a tartozása :) Valahogy a teljesítetlen kreditekkel játszanak; így is százezres nagyságrendekre kell gondolni. Üdv, egy harmadéves
2017. szept. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolag is mindenkinek a válaszokat!:)
2017. okt. 5. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!