Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 13napom van a vizsgákig,...

13napom van a vizsgákig, addig nagyon sokat kell tanulnom. Még este is szeretnék. Hogyan legyek ébren sokáig hogy tanulni tudjak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Reggel 8 körül kelés, erős kváé, délben ebéd, kis pihenő, folytatod tovább. Még egy izmos kávé napközben, de fontos hogy mellé egyél pár faltot mindenképp, így este 11-12ig simán ki lehet húzni. Vagy még tovább. De inkább feküdj le 1 előtt, hogy másnap kipihenten tudj megint tanulni.
2010. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, szerintem inkább kelj fel reggel korán, és akkor tanulj. Úgy sokkal többet érsz vele, és több időd is lesz. Mert mondjuk ma lefekszel hajnali 2-kor, talán 11 körül fel tudsz kelni, de az sem biztos. Ellenben lefekszel 11-kor, fel tudsz kelni már 7-kor, és ott az egész napod tanulni. Persze te tudod, de nekem ez jött be jobban.
2010. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanulás közben tarts 10-15 perces pihenőket, egyél szőlőcukrot, úgy tovább fogod bírni majd. Ha már nagyon nem bírod, akkor igyál egy energiaitalt, de napi egynél többet nem. Ha ezután is elfáradsz, akkor meg feküdj le, és inkább másnap kelj fel korábban, hidd el, alvás után könnyebben megy majd. Sok sikert!

2010. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább 8 körül kelj fel, 11-12 körül feküdj le. Ott az egész napod, és ki is tudod magad pihenni este:)
2010. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon,nagyon köszönöm a válaszokat.Irtó sokat segítettetek:) Ha még valaki tud ilyen szuper ötleteket akkor várom:)
2010. máj. 26. 14:32
 6/14 anonim válasza:
Esetleg az is egy jo modszer lenne, hogy nem 13 nappal a vizsgaid elott kapsz eszbe, hogy "Jajj, tanulni kőne" hanem idoben elkezdenel ra keszulni, vagy ha mar igy esett, akkor nem kerdeznel itt ekkora marhasagot...
2010. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nos te kedves válaszoló!

Nem 13nappal a vizsgáim előtt kaptam észbe,akkor kaptam meg a tételeket. Addig nem is tudtam,hogy miből lesz a vizsga.

Szóval,te meg mielőtt ilyen bunkó módon írnál,először normális hangnemben kéne.

Köszi

2010. jún. 1. 12:52
 8/14 anonim válasza:

Üdv!

Használj aranygyökér+koffein kombinációt, sokáig fent tudsz maradni, és az aranygyökér amúgy is feltuningolja a szellemi kapacitást. Itt tudsz erről tájékozódni:

[link]

2010. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia! Ma szerda van, én pénteken érettségizem. 9-kor szoktam kelni, minden napra beosztottam egy héttel ezelőtt, hogy hány tételt kell átnéznem aznap, de úgy, hogy az egy reálisan megtanulható adag legyen és ne egész nap tanuljak, mert az nekem nem megy. Reggel megreggelizem, néha iszom egy kis kávét,csinálgatok ezt-azt és 10-kor nekiállok tanulni. Ebédelek,kicsit pihizek, aztán megint tanulok. Meg teázni szoktam. Van olyan tea, ami jobban hat, mint egy kávé. Este vacsizom és az a szabály, hogy 10 után nem tanulok semmiképp.

Egyébként mindenkinél változó, hogy a nap mely szakában tud jobban tanulni, nálam ez délután van, van olyan ismerősöm, aki este tanul, mások meg inkább felkelnek hajnalban tanulni, mert "reggel jobban fog az agyuk".

Én nem tudok sokáig a tételek felett gubbasztani, mert egy idő után képtelen leszek koncentrálni, ezért rövid szüneteket iktatok be, mondjuk amíg kiviszem a szemetet, vagy ilyesmi...

2010. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az én bevált módszerem az éjszakai tanulás mivel ilyenkor nincs ami elvonná a figyelmem azonban úgy állj neki a tanulásnak hogy ki legyél pihenve és jókedvel csináld azt ajánlom azt hogy előtte néz meg egy vidám hangulatú filmet. De tudom ajánlani meg agyserkentő gyógyszereket bar nem egészséges de nagyon hatásos pl.NOTROPIL.(nagymamának valószinű hogy van otthon):D
2010. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!