Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia és vidékfejleszté...

Pszichológia és vidékfejlesztési. Szerintetek sikerülhet?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és pszichológiára szeretnék jelentkezni. Viszont nagyon érdekel a vidékfejlesztési agrármérnöki is. Sikerülne úgy megcsinálnom, hogy a vidékfejlesztésit nappalin csinálom és mellette a pszichológiát levelezőn? (Ha a pszichológiát csinálnám nappalin, akkor más városba kéne mennem, ami nem megoldható, viszont a vidékfejlesztési itt van helyben.)

Köszönöm előre is a válaszokat. :) 18/L



2017. szept. 6. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Ennek így nincs értelme, a két diplomát nem tudod "egyszerre" hasznosítani. Azt tanzld egyetemen, amivel foglalkozni szeretnél, a másikat pedig tanulmányozd önálóan ha érdekel.
2017. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam így, mert ha az egyik nem megy, vagy nem jól csinálom, akkor ott lesz a másik.
2017. szept. 6. 13:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban olyanok véleménye érdekelne, aki elvégezte (vagy végzi) az egyiket vagy a másikat, vagy esetleg mindkettőt :)
2017. szept. 6. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban teszed ha elvégzed az egyiket nappalin, utána meg a másikat(ha még mindig érdekel) munka mellett levelezőn, de ez így nagyon húzós lenne.


Egyrészt a középiskola után nagyon nagy ugrás az egyetem, sokkal többet kell tanulni, talán ezt fel sem tudod mérni még. Egyszerre kettő meg aztán pláne sok. Pszichológián rengeteget kell tanulni alapból, amellé még csinálni valamit.. hát semmi életed nem lenne, és esélyes hogy mind a kettőt gyenge eredményekkel hoznád ha hoznád.

2017. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, lehet az lesz, hogy majd munka mellett a másikat .
2017. szept. 7. 13:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológiába vágsz bele, az teljes embert igényel. Ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni, akkor nem fogsz tudni teljesen más irányú képzést elvégezni közben, vagy utána munka mellett, ugyanis itt egy kb. tízéves tanulási folyamatról van szó, munka mellett is képzésekre fogsz járni.


Amúgy környezetpszichológia nem érdekel? Szerintem ez az egyetlen olyan specifikus terület, amiben valamennyire a másik oldal is megjelenhet.

2017. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!