Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még esélyem pszichológusna...

Van még esélyem pszichológusnak menni?

Figyelt kérdés

Már 1 éve leérettségiztem. Jelenleg szakmát tanulok, amelyből már csak egy év van hátra. Az érettségim középszinten tettem le, emeltet nem vállaltam. Az informatika és matematika(3, 2) kivételével minden tárgyam 4-es lett.


Tudom, hogy ez messze nem elég, azonban nem tudom mit kéne tennem, hogy legyen esélyem az egyetemre. 2 tárgyból emeltet kéne csinálnom? Vállalkozó szellemű vagyok, imádom a kihívásokat, így a tanulás nem jelentene problémát.


Szerintetek mivel javíthatnám az esélyeimet?



2017. szept. 2. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiának a ponthatára már elég magas szokott lenni, két emelt legalább 70%-kal és egy nyelvvizsga nem lenne rossz.
2017. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen kicsi az esélyed. Lányom végig kitűnő volt, 2 középfokú nyelvvizsgával, angolból emeltezett 76%-ra, a többi középszintű érettségije egy kivételével 90% fölötti. Mégsem lett elegendő oda pontszáma, hisz központi ponthatáros a pszichológia: 435. Csak viszonyításképp írom.
2017. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Emelt szintű angol érettségi mellé mehet az angol nyelvvizsga, vagy a kettő kizárja egymást?
2017. szept. 2. 17:51
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Úgy csak az emelt angolodért kapnál plusz 50 pontot, a nyelvvizsgáért nem.
2017. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Ha angol emeltet csinálsz, az csak +50 pont az emeltre.

Ha csinálsz felsőfokút, azzal +40 pontot kaphatsz.

2017. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Emelt nyelv mellé ugyanazért nem kpasz plusz pontot. Csak másik nyelvért.
2017. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen van , de újra kell éretségizned vagy mindenből vagy legalább kettőből de akkor azokat emeltem és magas százalékkal , ahogy elöttem írták min 435 pont kell ez pedig emeltenként több mint 85 százalékos teljesítményt jelent ami nem lehetetlen de nem is könnyű sőőt... Ha van pénzed vagy van bátorságod diákhitel felvenni akkor a fizetőssel is megpróbálkoznak az és ott alacsonyabb jóval a ponthatár.
2017. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7#: Sajnos a pszichológiánál nem érvényes, hogy a költségtérítéses sokkal olcsóbb (sőt, volt olyan év, mikor magasabb volt, mint az állami finanszírozás).


Néhány példa:


2017 Á-K /2016 Á-K


ELTE: 435-434/ 446-457

2017. szept. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Annak mi értelme van, hogy magasabb a költségtérítéses? :'D
2017. szept. 3. 09:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a ponthatár az alapján van meghúzva, hogy az utolsó felvett diáknak hány pontja van. Ha pl 1 ember jelentkezik és neki 480 pontja van, akkor az lesz a ponthatár
2017. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!