Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok ajánlani valami...

Tudnátok ajánlani valami könyvet, amiből tanulhatnák informatikai dolgokról?

Figyelt kérdés
Szeretnék még többet tudni az informatika világáról, és érdekelnének tankönyvek, amit interneten is be tudok szerezni.

2017. szept. 7. 14:37
 1/1 anonim válasza:

Sajnos ez a kérdés nagyon nem sikerült jól, kicsit pontosíts, hogy miről szeretnél tanulni.

Az orvosi analógiája ennek a kérdésnek:

Tudnátok ajánlani valami könyvet, amiből tanulhatnék gyógyításról?

Persze, mi érdekel, természet gyógyászat, modern orvos tudomány, emberek, állatok?


A leírás alapján pedig már valamennyit valahonnan tudsz, de mi az amit tudsz?


Mi érdekel, általánosságok, kvázi a emelt érettségi anyag?

Annak idején én ezt olvastam, az érettségihez jó volt, de a tartalmára már nem emlékszem nagyon, de mostanra elég régi (10 év informatikában nagyon sok idő): [link]


Programozás, hálózatok, egyéb?


Ha programozás, melyik nyelv? Ez pl szerintem egy egész jó c++ könyv, lehet ma már van jobb is, de annak idején ebből sikerült megtanulnom a dolgokat:

[link]

Manapság mondjuk már inkább valami web közelibb programozási/script nyelvet ajánlanék, de azokat én már nem könyvekből szedtem össze. De a c++ egy egész jó alap tud lenni azokhoz is.


Hálózatokból annak idején ez volt a biblia, nem biztos, hogy a legolvasmányosabb, de majdnem minden benne volt, ami nekünk kellett az egyetemen a témakörben:

[link]

Persze itt is lehet specializálni.

2017. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!