Hány évet kell tanulnom?

Figyelt kérdés
Pszichológiával szeretnék foglalkozni majd vagyis pontosabban a kognitív pszichológiával. Ahhoz nekem először egy alap pszichológiát kell elvégeznem az egyetemen és úgy kell tovább menni? Hány évig fog tanulni? Mik a felvételi követelmények, miből kell érettségiznem?

2017. szept. 8. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz, leírást a pszichológia BA és MA szakokról.

[link]


[link]


Ha a kognitív pszichológia érdekel érdemes valamilyen kognitív mesterszakot választani, utána meg szóba jöhet esetleg a neuropszichológus szakképzés

2017. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pszichológia alapképzés (3 év) után a mesterképzésen (2 év) már van specializáció. Itt tudod a kognitív pszichológiát választani, de vannak még más, kognitív tudományokkal foglalkozó mesterszakok is, amik viszont nem adnak pszichológus végzettséget, cserébe viszont jóval interdiszciplinárisabbak, mint a pszichológia szak.


A kérdésedre válaszolva, legalább 5 év, a pszichológia mesterképzés után "okleveles pszichológus" papírt kapsz. (Függetlenül attól, melyik specializációt választottad). Hogy ezután tanulsz-e még, az tőled függ, és attól, hogy mivel akarsz pontosan foglalkozni. Ha a kutatás érdekel a kognitív pszichológia területén, akkor kézenfekvő a doktori iskola, de ezen kívül léteznek különféle szakképzések (amik valamilyen szakpszichológus végzettséget adnak), és még ezekre is épülnek más képzések (pl. ilyen a pszichoterapeuta szakképzés, amit klinikai szakképzés után lehet elvégezni). Ahogy az első is írja, van neuropszichológia, de az mostanában nem igazán aktív, nem indul sehol az én tudomásom szerint. Ezen kívül vannak módszerspecifikus képzések, amelyek akkor érdekesek, ha a gyakorlatban szeretnél dolgozni, és nem csak kutatsz.

2017. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt ígérik 2018-ban indul neuropszichológus szakképzés a SE-n.
2017. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszi a kiegészítést, ezt nem tudtam! Reméljük, tényleg indítják majd.


Azt pedig kihagytam az előzőből, hogy a doktori képzés 4 éves.

2017. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2017. szept. 16. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!