Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan mondjam anyának hogy...

Hogyan mondjam anyának hogy magántanuló szeretnék lenni? múltkor megemlített és lehülyézett mert egyszerűen nem érti hogy ez milyen rossz nekem

Figyelt kérdés
Egyszerűen utalok iskolába menni,utálok sok ember között lenni,nem tudok megnyílni,borzasztóan szorongok még gyógyszer mellett is,most váltottam iskolát szóval újra 9.es lettem de ma is inkább ellógok mert megint sírógörcsöm van,amúgy szakmát tanulok,úgy is lehetek magántanuló?aki esetleg magántanuló ő hogyan szerzett barátokat? 15/L

2017. szept. 11. 06:46
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Hogy akarsz szakmát otthon egyedül tanulni? Gyakorlatra mindenképpen be kell járni. De az elméletből otthon segítség nélkül kellene készülnöd. Biztos, hogy menne?
2017. szept. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Magántanulósághoz valamilyen indok kell (pl: egészségügyi ok orvosi papírokkal alátámasztva, sport, külföldi távollét) Az, hogy te utálsz suliba járni meg sírógőrcsöt kapsz nem elegendő indok (szerintem csak tinihiszti, de ezen most nem vitatkoznék).

Általában a szakmát nem lehet magasszinten megtanulni távoktatással (bár biztosan Te lennél a kivétel).

Embereld meg magadat és járj suliba! Ilyen hozzáállásal egy munkahelyen sem maradsz majd sokáig.

2017. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tinihiszti:) pszichés problémáim vannak de ezt nem szeretném bővebben kifejteni
2017. szept. 11. 07:40
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:

"Magántanulósághoz valamilyen indok kell"


Nem kell. Az egyetlen, ami kell, mérlegelni, hogy a gyerek iskolai segítség nélkül is képes-e a tananyagot elsajátítani. Ugyanis a saját kérésre magántanulót nem köteles az iskola segíteni az előrehaladásban.

Ha mentális problémáid vannak, amik komolyan akadályoznak a közösségben, akkor szakorvos javaslatát célszerű beszerezni. Ha pl. pszichiáter javaslatára leszel magántanuló, akkor kérhetsz az iskolában "egyéni tanrendet", vagyis hogy tanórákon kívül járhass be meghatározott időnként konzultálni a tanárokkal. Szakember segítségét mindenképpen jó lenne igénybe venni, mert előbb-utóbb muszáj lenne valahogy közösségbe járni.

2017. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!