Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális mérnöki képzésen...

Duális mérnöki képzésen milyen felkészültséget várnak el a gyakornoki helyen?

Figyelt kérdés

Egy év múlva tervezem, hogy elkezdem a villamosmérnöki szakot duális képzésen. Több év más területen végzett munka után rázódok majd vissza a tanulásba, tehát nem végzős egyetemistaként jelentkezem.


Felkészülök matekból, fizikából, programozásból amúgy is az egyetemre, eddig oké. De én elsődlegesen a duálist céloznám meg. Nyelvtudásomat fejlesszem pl?

Hallottam olyat is, ahol teszteket íratnak és kvázi mégegyszer vizsgáztatnak.


Azért kérdezem, mert nem tudom elképzelni, milyen munkakörbe tudnak alkalmazni egy elsőéves mérnököt, aki még nem sok mindenhez ért (természetesen a kőkemény alapozó tárgyakat nem becsülöm le, sőt!), remélem értitek, mire gondolok.


Nagy örömmel várom azok válaszát, akiknek valamilyen formán belelátásuk van ebbe a duális képzésbe, akár más szakokon tanulók is lehetnek.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2017. szept. 11. 16:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
OE-KVK
2017. szept. 29. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!