Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem NIK-ről vélemény?

Óbudai Egyetem NIK-ről vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségizem és nézegetek pár egyetemet, ELTE-ről, BME-ről is írhattok véleményt, viszont OE-ről lenne a legjobb most, Alkalmazott Informatikát szeretnék ott tanulni. Vélemények a közösségről, tananyagról, tanárokról?

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. szept. 13. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én tavaly érettségiztem és egyáltalán nem bántam meg hogy az Óbudaira jöttem Mérnökinformatikára. Több ismerősöm, aki ELTE-s, BME-s itt tanul mert azok a helyek egyszerűen undorítóak. Nem lehet sokszor számológépet használni zh-hoz. Sokkal több felesleges dolgot tanítanak, mint OE-n, ELTE-n a programozás papíron megy sokáig és óriási bukási arányok vannak. Ezek az egyetemek sehol sincsenek nyugati egyetemekhez képest, elavult módszerekkel tanítanak mind és néhol már nevetséges, hogy miket kell tanulnod, csinálnod.

OE-n is a 350 emberből kb 50% marad a második szemeszterre de korrektek a tanárok és a tananyag is, de biztosan sokkal korrektebb, mint BME-n vagy ELTE-n. Döntsd el magadnak, hogy egy esetleges csúszás megérné-e csak azért hogy BME-s vagy ELTE-s diplomád legyen. Megéri-e feláldozni 1-2 évet az életedből csak azért, hogy onnan legyen diplomád, ha egyáltalán el tudod végezni. Nem fog számítani, főleg külföldön nem, leszarják az összes magyar egyetemet, az a fontos hogy mit tudsz, hány nyelvet beszélsz, normális vagy-e és van-e munkatapasztalatod. Sok sikert!

2017. okt. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őszintén megvallva OE-n a sok fizikától tartok. Milyen ott a fizika? Mennyit követelnek?
2017. nov. 1. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1 félév fizikánk van OE-n. Nem vészes, simán teljesíthető. Ezen kívül még van egy elektronika, ezt se mondanám vészesnek, mióta új a tanár.
2017. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Programozni tanultal? Ha igen ajanlom ha nem akkor inkabb mas mernok szakot
2018. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4: Én se tanultam előtte programozást, mégis simán megcsináltam ezeket a tárgyakat, és még sokan mások rajtam kívül is. Szóval nem kell elijeszteni az embereket. Valakinek rááll az agya, valakinek nem. De ez az első félév végére úgyis kiderül.
2018. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen tanultam/tanulok programozni, de csak pascalban, mivel suliban ebben kell érettségiznem, Ruby-ban kezdtem el nemrég. Egyébbként mérnökin a fizikától és az elektrótól félek, gimis vagyok, matekot és infot nagyon szeretem, fizikát is tanulok de különösebben nem érdekel, a programozás jobban.
2018. jan. 21. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!