Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok egy kis tanácsot...

Tudnátok egy kis tanácsot adni? 😊

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit az oldalon! Most először vagyok ezen a gyakori kérdések oldalon, mégis egy elég nehéz kérdéssel, fordulnék hozzátok. Én egy 17 éves srácc vagyok, gimiben a 11. évemet kezdtem most, és orvos szeretnék lenni ugyanis emberekkel szeretnék foglalkozni. Nyílván mint minden gimnáziumban fakultációs óráink vannak, ami számomra a biosz természetesen. Tárgyra térek, és az lenne a kérdésem, hogy melyik egyetemet ajánlanátok nekem, az orvosi egyetemek közül. Tudom, hogy van Pesten , Szegeden, és Debrecenben de nem tudom eldönteni, hogy hová jelentkezzek majd ha odakerül a sor és sikerül az érettségim. Oktatás szempontjábó és anyagi szempontból is érdekelne ez a kérdés. Neharagudjatok, hogy ezzel nyaggatlak titeket, de sajnos a tanáraim kívül nem sokan tudtak nekem tanácsot adni és több ember vélemyénye számit ilyenkor.
2017. szept. 16. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem csak ezen a három helyen van, hanem Pécsett is.

Másrészt szakmai szempontból a világon semmi különbség nincs a 4 egyetem között. Ugyanolyan nehéz elvégezni őket és ugyanolyan jó szakember lehetsz bárhonnan. A SOTE-ra nehezebb bejutni, elvégre mégis csak az a pesti, és sajnos az emberek nem elhanyagolható hányada hisz abban, hogy csak az az "igazi" orvos, aki ott végzett. Ez baromság. Nem igazán tudnék más olyan egyetemi képzést mondani, ahol ennyire egységesek lennének a követelmények, mint az orvosi/fogorvosi/gyógyszerész képzéseken.

Anyagi szempontból talán nem árulok el nagy titkot, hogy Budapesten a legdrágább egyetemistának lenni, a másik három nagyjából egy szinten van. Nyilván attól is függ, hogy honnan költöznél oda, mennyit ingáznál, albérlet, vagy koli, stb.

2017. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!