Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóbeli érettségi menete így...

Szóbeli érettségi menete így van ahogy írom? Lennt többi.

Figyelt kérdés
Szóval behívnak valószínűleg aztán köszönök odamegyek kihúzom tételt majd leülök kidolgozni és előadom... ha van valami függvény vagy számolás akkor odakell mennem táblához és mutatni vagy papírt mutassam vizsgáztatómnak?
2010. máj. 27. 09:37
 1/7 A kérdező kommentje:
És magán a tétellapon amit húzom azt odavihetem magammal asztalhoz? Netán vannak rajta alpontok hogy mi alapján mit irjak bele meg állítolag történelemből forrás is van. És aki nem tanul az ez alapján is akár át tud menni? nem ez a célom csak kérdezem:)
2010. máj. 27. 09:40
 2/7 anonim válasza:
10%
miért nem a tanárodat kérdezted meg?ők jobban tudják
2010. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Bemész, köszönsz, odamész az asztalhoz, húzol egy nyelvi tételt és rögön elmondod. Utána visszamész, és húzod a következőt. Kidolgozod, ha kész vagy odamész, előadod, húzol másikat.


Töriből lesz forrás, plusz atlaszok. Ha nem vagy sík, simán meg lehet oldani.

Magyarból ott lesz egy csomó verseskötet, szöveggyűjtemény, regény stb...

Érdemes alaposan megnézni, van, hogy írnak benne az íróról/költőről is pár szót. Volt amiben egész önéletrajz volt:D:D

2010. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ahogy kihúzom töri vagy magyar tételt ott vannak asztalon atlaszok meg szövegyujtemények...és fogom és elveszek egyet és leülök valahova majd szépen belőle meg a fejemből kidolgozom húzott tételt. Szóval lehet használni atlaszt meg magyar szöveggyujteményt. Forrásról hallottam hogy tétellapon van és már az sokat tud segíteni. Azért írtam ki a kérdést mert halálra tanulom magam szinte mindenből van 20 tétel és elég sok :( Lehet annyira nem is vészes?
2010. máj. 27. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vészes a dolog. Tényleg minden segítség meg van a tételhez, ha fizikából vagy kémiából is érettségizel, akkor ott lesz még a 4 jegyű függvénytábla is.


Ha látszik, hogy tudod a tételt, nem várják meg, hogy teljesen végigmond, majd szólnak, hogy állj le, 1-2-t kérdeznek és ennyi.

2010. máj. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kijössz és röhögni fogsz rajta. Nem vészes:) Van egy csomó segítség, nem is nagyon fognak belekötni, ha a lényeget elmondod. Az a lényeg, hogy nagyjából képben legyél meg rizsázz egy kicsit:)
2010. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is igaz, hogy leállítanak. Engem a magyar tanárom nyelvtan tételnél kb 5 mondat után leállított, hogy elég lesz:D
2010. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!