Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tanuljak?...

Milyen szakmát tanuljak? Felsorolok párat amelyek érdekelnének: Automatikai technikus, villanyszerelő, hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő, hűtő-, klíma- és hőszivattyú berendezés-szerelő illetve az utóbbi kettő között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Mindenképp olyan szakma érdekelne, ami változatos, lehet benne fejlődni, és kihívások is akadnak azért benne. Esetleg személyes tapasztalatokat tudnátok írni a felsoroltakról?

2017. szept. 17. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Villanyszerelő kivételével mind jó, abban csak szívni lehet.
2017. szept. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben? Esetleg saját tapasztalat?
2017. szept. 21. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Telített a villanyszerelő, most van egy nagy marketing hogy nincs szakmunkás meg hiányszakma ez is többek között. Jah hiány valóban kint Ausztriában, Németországban, Dániában stb...ahol meg is becsülik mind anyagilag mind emberileg ezen szakma művelőit. Itthon meg a jó melókra meg mindig le lesznek osztva a lapok a nagy öregek között, ők azok akik annak idején ki mentek külföldre de itthon is megmaradtak, működtek.
2017. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A villanyszerelő szakma nem telített! Pont az, hogy hiány van, nem véletlen, hogy ingyenesen lehet elvégezni az iskolát. Az igaz hogy, az elmúlt 25 évben sok villanyszerelő végzett, de a 90% nem a szakmában dolgozik. Azt nem írom, hogy miért, de így van. Akik a szakmában vannak azoknak meg a fele nem ért hozzá. Ezért a jó villanyszerelőre szükség van!A szakmát könnyű megszerezni, viszont nem szabad elfelejteni, hogy árammal kell dolgozni.


A másik két szakmát sajnos kicsinálták, nem csak a kormány, hanem az úgynevezett szakmabeliek hűtősök. Nagy a keveredés csak az okj számokat adják ki meg szüntetik meg. Így keltenek zavart az erőben, keverik a szezont a fazonnal és bonyolítják. Magyarországon senkinek nem ajánlom a hűtős szakmát,nem csak a fentiek miatt de ez viszont telítve van. A legtöbb fiatal klímás/hűtős inkább elment taxisnak, vagy fuvarosnak, teher/kamion, a másik fele meg kiment külföldre. Pont azért mert nem volt szabad helye, illetve nem fizették meg őket mert annyian vannak. Ez a szakma igen nehéz és bonyolult, kell hozzá elektromos előképzettség pl. villanyszerelő, ha ilyen nincs akkor modulként le kell tenni. Sok vizsga van a szakma megszerzése után, és engedélyeket is be kell szerezni amiért pluszba fizetni kell állandóan, ezek ugyanis lejárnak és hosszabbítani kell. Ma már a hűtősöknek/klímásoknak nem is adnak/adhatnak klímát,klímagázt és bizonyos eszközöket, míg nem rendelkeznek engedéllyel. Ez mind idő és pénz. Egy kicsit úgy kell elképzelni mint a gázosnak meg a gázkészülék szerelőknek a jogosítványát/engedélyét ami nekik egy külön vizsga és pénz, ezeket az engedélyeket sem adják örökre. Mindig újra és újra meg kell szerezni, ezekben a szakmában dolgozni a legnagyobb szívás. A két szakma között meg annyi, hogy az egyik az szerelhet split klímát a másik meg nem, illetve szerelhet hőszivattyús gépet. A kormány viszont kitalálta, meg ez az okos oktatási rendszer, hogy pl. split klímát csak a mindkét szakma megszerzése esetén lehet szerelni. Ha megvan ez a két szakma netán sikeresen levizsgáztál és van két bizonyítványod errőlaz igen szép szakmákról, sajnos semmit nem érsz vele. El kell menned még egy iskolába ahol kiokítanak a nagy semmire és adnak egy engedélyt hogy szerelhess pl 1 évig. Itt lehuznak vagy 60-ra meg még a vizsgadíj, persze előzőleg már fizettél kettőt, de ez ugye nekik nem baj. Mire eljutsz oda, hogy klímát szerelhess csak pár év telt el, meg majdnem egy millát dobtál ki. Tehát inkább legyél villanyszerelő az még ingyenes is.

2018. jan. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az elottem hozzaszolo irasara regalnek, mert hemzseg a hulyesegektol: az biztos, h sok villanyszerelo vegzett az elmult evtizedekben, de honnan veszed megis, h a 90%-a nem a szakmaban dolgozik?

Megszamoltad? Mi vagy te, ketlebu statisztikai hivatal, h ennnyire pontosan tudod? Szimplan hulyeseg, amit irsz, bar ettol meg igaz, h nagy szakemberhiany van. Az, h arammal kell dolgozni, eleg pontatlan megfogalmazas! Kezdjuk ott, h az alap villanyszerelo vegzettseggel nem dolgozhatsz hivatalosan feszultseg alatt, bar az teny, h sok esetben ezt nem lehet elkerulni.


“Legtobb klimas elment taxisnak, fuvarosnak”... ezt is honnan veszed?

Teny, h sokakat alapbol nem is erdekelt soha a szakma es kesobb sem fogja ezert elmegy olyan munkakorben amit “viszonylag” konnyu vegezni, mert nem kell hozza atomfizikusnak lenni es jol meg lehet belole elni, de ettol fuggetlenul meg mindig nem ertem ezt a feltetelezest.


Mindenben a problemat latod, nem ertem, h miert akkora problema az, h klimasnak kell meg utolagos endegely meg F-gaz vizsga meg fizetni nehany evente par dolgot, ami lejar..aki dolgozik a szakmaban mondjuk vallakozokent az rohogve kitermeli ezeket a koltsegeket... az irasod legvegere mar nem reagalok, abban is vannak pontatlansagok boven, mindenesetre pont az ilyen hozzaszolasoknak nincs semmi ertelme mert elveszed teljesen masok kedvet az egesztol csak az a baj, h altalnositas meg lenyegtelen dolgokra helyezed a hangsulyt mikozben sokkal

lenyegesebb szakmai dolgokrol

is irhattal volna.

2020. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!