Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább? Úgy érzem...

Hogyan tovább? Úgy érzem elrontottam, elpazaroltam a lehetőségeimet.

Figyelt kérdés

Tanárnak tanulok, másodéves vagyok. Most kezdek rádöbbenni, hogy ez nekem kevés. Itt ha végeztem nem fogok olyan kihívással találkozni ami agyilag megmozgatna. Jó fejem van, és azt hiszem elszúrtam az egészet...Jobb szeretnék kutatni vagy akár egyetemen tanítani...3 állami félévem elment, amit ha itthagyom a szakot, vissza kell fizetnem (1 200 000ft) és ennyit nem tudok kifizetni..

Minden véleményért, segítségért, tanácsért, ötletért nagyon hálás lennék.



2017. szept. 17. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha szakot váltasz nem kell visszafizetned semmit. Milyen tanárnak tanulsz? Mi miatt választottad a tanári pályát anno? Mi miatt változott a véleményed?
2017. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fejben nem jelent kihívást...és később még kevesebb kihívás lesz fejben. Persze tudom, ott lesznek a pedagógiai helyzetek amik szintén kihívásnak számítanak...de nekem nem ez hiányzik. Term tudományos szakjaim vannak. Anno azért mert imádok matek-kémia-fizka feladatokat megoldani, agyalni...és mert szeretek korrepetálni is. De most tudatosult bennem ,hogy többet szeretnék csinálni, mint a középiskolai tananyagot ismételgetni 30 éven át. (ezzel nem lenézni akarom a tanárokat, szimplán nekem több kihívás kell agyilag)
2017. szept. 17. 20:43
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Menj BME-re, ott lesz kihívás ne aggódj!
2017. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezek a bme huszárok mindehol ott vannak.. Kérdező ezek jó tárgyak, nem vagy lekorlátozva mindenképp tanái pályára. Indíthatnál pl egy netes matek korrep céget is ha jól tanítasz. Ha tényleg nem jön be ez sem, akkor jobb ha minél hamarabb váltasz. Nem ismerem ezeket a szakokat, mesteren nem tudsz irányt váltani?
2017. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
osztatlan képzésen vagyok, innen nem tudok sehová sem menni mesterre, csak újrafelvételizni..de 20 évesen úgy érzem kicsit meg vagyok késve ezzel :(
2017. szept. 17. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát én a helyedben akkor ott hagynám minél előbb, megvárnám a szeptembert és jelentkeznék egy másik szakra. Az időt szeptemberig pedig kihasználhatnád nyelvtanulásra. Ha egy 3 és fél éves szakra mész akkor ugyanakkor fogsz végezni mint ha ezen a szakon végeznél, mesterrel együtt 1 max 2 évet csúszol a mostani helyzetedhez képest, na bumm.. Nem ér meg annyit ezen a szakon maradnod hogy aztán életed végéig ezen bánkódj. Előtte azért gondold át alaposan, hogy tényleg ezt akarod-e.
2017. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

20 évesen meg vagy késve? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Sokan nálad idősebben kezdik az egyetemet. Neked meg lehet még akad is majd 1-2 olyan kurzus, amit el fogsz tudni fogadtatni a másik szakon. Ha újrafelvételizel és szakot váltasz, akkor nem kell visszafizetned. Szóval abszolút nem vagy elkésve semmivel.

Menj át alapképzésre (korrepetálni ott is tudsz fű alatt), aztán menj mesterképzésre, jelentkezz demonstrátornak, menj PhD-zni stb. Ezekhez egyáltalán nincs késő. Sőt, én a helyedben már ezt a félévet is passziváltatnám és így csak 2 állami félévvel lennél "hiányban". Vagy pedig olyan kurzusokat vennék fel, amiket az új szakon el lehet fogadtatni.

Vágj bele, ne rágódj rajta.

2017. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Milyen szakokon vagy?
2017. szept. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fizika-kémia
2017. szept. 17. 23:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a 30 inkább 40 év! Ott van a diákhitel is.
2017. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!