Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik tantárgyat ajánlanátok...

Dr.D kérdése:

Melyik tantárgyat ajánlanátok jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 9-dikes vagyok és én már nagyon előre látó vagyok abban,hogy milyen munkát szeretnék!Csak nem tudok dönteni azon,hogy Fogorvost vagy az Informatikát válasszam.A Matek nagyon nehéz persze,utána néztem és ahoz emelt matematika kellene.A Fogorvoshoz úgyhiszem,hogy Biológia Emelt,és Kémia Emelt,vagy Fizika Emelt.Azt nem tudom eldönteni,hogy melyik lenne a jobb,melyik könyebb,melyik milyen szempontból jó és rossz.Remélem némi intelligens válasz érkezik a kérdésemre,mert ez nagyon fontos lenne nekem!Előre is köszönöm! :-)


Dr.D



2017. szept. 17. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet összehasonlítani, hogy melyik a "könnyebb", mivel sok köze nincs a 2 szakmának egymáshoz. Az egyikhez a matek-infó tudás kell, a másikhoz meg a biosz-kémia-fizika, ez meg elég emberfüggő, hogy kinek mi a nehezebb. Én mindig is utáltam a bioszt és a kémiát, ergo az infót mondanám. Ezzel szemben nem hiszem, hogy a fogorvosok közül sok jönne át programozni.


Infóhoz nem feltétel a matek emelt érettségi, viszont tényleg kell hozzá egy erős matek tudás. Másfelől infó szak így önmagában nincs, gazdinfó, proginfó vagy mérnökinfó van. Elhelyezkedés és fizu szempontjából a proginfó, mérnökinfó megéri, de nehéz szakok. sokan váltanak inkább pályát. Fogorvosról személyes tapasztalatom nincs, amit hallottam róla, hogy ez magán praxisban éri főleg meg. Én inkább ajánlanám valamelyik infós szakot, de inkább attól függ mennyire leszel jó matekos középsuliban.

2017. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Akkor biztos meg kell valamennyire erőltetni a matekot.
2017. szept. 17. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kimondottan érdekel és jól megy a programozás, akkor érdemesebb az informatika felé fordulnod. Esztétikusabb és anyagilag is többet hozol ki belőle.
2017. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
87%

Hé, hé, hé! Ha így fojtatjátok szépen, lassan el fognak tűnni a fogorvosok a Föld színéről!


Informatika:


ELŐNYÖK

- jobb fizetés

- otthonról is végezhető (ilyenkor talán kevesebb a pénz, de vállalkozhatsz is)

- esztétikusabb és rendezettebb

- tök jó alkalmazásokat készíthetsz: a lehetőségek tárháza végtelen!

- lehetsz főnök! Egy fogorvos nem lesz főnök, ha csak nem saját rendelőt nyit


HÁTRÁNYOK

- a sok számba bele lehet zavarodni

- gyakran későig kell majd dolgoznod

- ha sok időt töltesz a számítógép előtt elidegenedhetsz az élő és mozgó emberektől

- ráadásul a szemed is romlik

- könnyen elcsábíthat a játék vagy más gépes hobbid, ha csak 2 kattintásba kerül


Fogorvos:


ELŐNYÖK

- segíthetsz embereken, ez nagyon jó érzés

- közben sokat tanulhatsz a saját testedről is

- egész szép pénzeket lehet vele keresni, ha valaki tényleg elhivatott

- bepillantást nyerhetsz a mikrobák titkos kis világába

- a munkád során rengeteg érdekes, néhol furcsa emberrel ismerkedhetsz meg, és ha pl. kisgyerek fogorvos leszel, szebbé teheted az életüket, ha nem kell félniük a fogorvostól. Bár ez a felnőttekre is igaz.


[link]


HÁTRÁNYOK

- jóval kevesebb időd marad a családra és a magánéletedre

- ha nem vagy igazán jó, elszegényedhetsz

- könnyebb így betegségeket elkapni

- van aki undorítónak találja

- sok a túlóra, rengeteg a beteg, könnyű elfáradni


Szóval: dönthetsz! Előtted áll a lehetőség! Én ismerem mind a két szakmát, mert az Apukám programozó, az osztálytársam pedig fogorvos akar lenni. Vagy pszichológus. Nagy döntés elé állítottam: melyik a gusztustalanabb: az emberek szájában turkálni vagy a lelkében?


Sok sikert! 14/L

2017. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2017. szept. 24. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!