Mit kell tennem, hogy 25 évesen mechatronikai mérnöknek tanulhassak?

Figyelt kérdés
Hello! Arról szeretnék érdeklődni, hogy miután letettem gimnáziumban az érettségit, elmentem dolgozni, mert így hozta az élet. Ám most szeretnék tovább tanulni (25 évesen), mérnöknek, azon belül is a mechatronikai ág érdekelne. Mit kell ehhez tennem. Egyetemre vagy főiskolára jelentkezni? Van mód munka mellett mondjuk estin vagy levelezősön tanulni? Milyen lehetőségeim vannak? Ha kell kijavítom az érettségim is, csak szeretnék egy olyan szakmát amire büszke lehetek és szeretem csinálni, még ha ez rengeteg tanulásba is kerül. Légyszíves segítsetek ebben.

2017. szept. 21. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan az érettségi, akkor jelentkezni kell. Javaslom nézz körbe a felvi.hu oldalon. Ez a hivatalos gyűjtőhelye a magyarországi felsőoktatási képzéseknek, illetve a jelentkezést is ezen az oldalon keresztül kell lebonyolítani. Szerintem első körben nézd meg a képzéskereső segítségével, hogy melyik iskolákban van ilyen képzés ami téged érdekel. Utána próbáld meg eldönteni, hogy melyik iskolák jöhetnek nálad szóba, és végül add be a jelentkezést. Rengetegen csinálják munka mellett, levelezős képzésen. Ilyenkor (általában) pénteki és szombati napokon vannak az órák. De nem minden héten.
2017. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
igen
2017. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, nagyon hasznos volt. Gondolom a mostaniról már lekéstem de jövőre mindenképp jelentkezem, hacsak még nincs rá lehetőség. Majd utána nézek. Köszönöm még egyszer!
2017. szept. 21. 23:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.. mármint, ugye mérnök szeretnél lenni.

Ez feltételez egy minimális infó tudást(legalább a google használatát).

Ha már konkrét szak is van, akkor biztos utána néztél.. akkor meg látnod kellett volna már a felvit és sorolhatnám a szinteket.


Egyetemre kell jelentkezni(Azt te választod ki, hogy hol). Lehet levelezős képzésre is jelentkezni(itt péntek-szombat esetleg vasárnap van az oktatás).


Lehetőségeid?

Lehetőséged van jelentkezni, lehetőséged van elvégezni(bár nem lesz könnyű), lehetőséged lesz egy jobb életre, de ez is csak tőled függ.


Felvi-n találsz pontkalkulátort(Ha nem elérhető akkor más netes kalkulátor, de a legjobb akkor ha magadnak számolod ki). Az alapján kidobja, hogy kell-e újra érettségizni.


Ami tuti: Szak, amit választottál még viszonylag új a hazai piacon, főleg a Keleti régiókban.

Nem csak a szak képzését kell tudni, mert felvételi(munkahely) elbeszélgetésekkor/tesztekkor nagyon elmegy a hangsúly a többi mérnöki képzés tananyagában.

A szak meg fizika, matek, infó.

Kőkemény, szóval megy rendesen a szívás.

2017. szept. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tudom, hogy kemény lesz de vállalom.
2017. szept. 24. 03:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehetőség mindenki előtt nyitva áll. Más kérdés, hogy elvégzed-e. Vidéki egyetemeken nem túl magas a ponthatár, de ott sem könnyű a képzés.


Dehát gondolom 25 évesen már van motivációd, mivel láthatod, hogy az esetek többségében sajnos itt már kezdenek előjönni az életben hozott rossz döntéseid következményei. Nehéz függetlenedés stb.


Én csak bíztatlak. Ha tanulsz szorgalmasan akkor összejöhet. Az elején szeretik megszórni az embereket, hogy csökkentsék a létszámot. Ezekből a tantárgyakból érdemes lenne magán ZH/VIZSGA felkészítőre elmenni pár alkalomra. (rengeteg felső éves tart ilyet).

Ha első 2-3 félévet lehúzod akkor már nagy eséllyel be is fejezed.

2018. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!